iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Edasilükkamine toob 1,3 miljardit

Edasilükkamine toob 1,3 miljardit

Rubriik: Äripäev

Lemmi Kann kirjutab Äripäevas, et peaminister Andrus Ansip teatas eile valitsuse otsusest saata riigikogusse ettepanek ettevõtete avansiline tulumaksustamine aasta võrra edasi lükata. Riigikassasse peaks see järgmisel aastal juurde tooma 1,3 miljardit krooni.

"Muutsime ettevõtte tulumaksusüsteemi suuresti selle pärast, et me oleme tulenevalt ühest varasemast Euroopa kohtulahendist olnud kohustatud seda tegema. Uued kohtulahendid kinnitavad, et meie kehtiv ettevõtte tulumaksusüsteem on täielikult kooskõlas Euroopa Liidu õigusega," ütles Ansip nädala eest valitsuse eelmisel pressikonverentsil. Veel teisipäeval ei osanud rahandusminister Ivari Padar öelda, kas dividendide avansiliste maksete edasi lükkamine on kõige parem lahendus, kuid lubas, et asja analüüsitakse kiirendatud korras.Easilükkamise otsus lähtus Padari selgitusel nii juriidilistest kui ka eelarvelistest põhjustest.

"Oleks väga silmakirjalik väita, et otsuse juures ei mänginud rolli ka mõjud eelarvele," ütles Padar. Kui dividende maksvad ettevõtted olid ennast juba harjutanud selle mõttega, et järgmisel aastal ei pea nad kuu pärast dividendide väljamaksmist kopsakat summat ühekorraga riigikassase ära maksma ning neil jääb mingiks perioodiks majandamiseks rohkem vaba raha kätte, peavad nad end nüüd taas ümber häälestama. Tegelikult aga jätkub ju kõik nii nagu senigi.Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4044/uud_uudidx_404408.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus