Tulemas koolitus: 05.10.2023 - Tallinn – Sügiskonverents 2023 Registreeri / loe lähemalt

Ebakindlus võib investoreid peletada

Ebakindlus võib investoreid peletada

Rubriik: Äripäev

Anne Oja kirjutab Äripäevas, et ettevõtjaid huvitasid eilsel maksumaksjate liidu konverentsil kõige rohkem dividendide maksustamise ja erisoodustuste teema.

Eesti Maksumaksjate Liidu esimees Lasse Lehis avaldas konverentsil esinedes arvamust, et see, kuidas Eestis dividende maksustatakse, jõuab lõpuks Euroopa Kohtusse. "Pole tavalise ettevõtja probleem tegeleda Euroopa Kohtu lahendite võrdlemisega ja otsustamisega, kas tulumaks on kinni peetud või mitte. Ma täpselt ei oska öelda, mis valitsus ses küsimuses otsustas, sest eelnõu veel ei ole. Arvata võib, et vaidlus läheb Euroopa Kohtusse," rääkis Lehis.

Lehise sõnul ei ole praegu niivõrd oluline, kuidas meie asjast aru saame, vaid kuidas eelnõu tõlgitakse teistesse Euroopa keeltesse ja mida teised liikmesriigid sellest arvavad. "Asjast võidakse aru saada nii, et leping ELiga ei luba meil dividende maksustada. Kui kohtulahend ükskord tuleb, tuleb ilmselt uuesti hakata tulumaksu ümber tegema ja ma ei oska öelda, mida peab ettevõtja tegema, et selleks valmis olla," oli Lehis nõutu. "Võib-olla investorid seni ootavad ja investeerivad Rumeenia kinnisvarasse, kuni asjad Eestiga ühel pool on." Liidu vanemjurist Martin Huberg ütles oma ettekandes, et ka erisoodustuse teemaga on nõnda palju probleeme, et sellest on juba piinlik rääkida.

"Toetame täiendavate sotsiaalsete maksusoodustuste tegemist," kommenteeris Huberg ettevõtjate soovi panustada oma töötajate heaolusse. "On tunduvalt odavam maksta kinni tervisespordikulusid kui ravida pärast töötervishoiuarsti ettekirjutusel töötajate haiget selga," lisas ta. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3729/uud_uudidx_372909.html Ettekannetest ilmub täpne ülevaade oktoobri MaksuMaksjas.