iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Dividendile võib tulla sotsiaalmaks

Dividendile võib tulla sotsiaalmaks

Rubriik: Äripäev

Anne Oja ning Martin Hanson kirjutavad Äripäevas, et Maksu- ja tolliamet kontrollib esimesi ettevõtjaid, selgitamaks, kas nad on saanud töötasu dividendidena - sellisel juhul kasseerib maksuametnik sisse tasumata sotsiaalmaksu.

"Küsimus pole dividendide maksustamises, vaid nendes juhtudes, kus töötasult pole makse makstud," selgitas maksu- ja tolliameti kontrolliosakonna juhataja Egon Veermäe. "Me ei tegele juhtudega, kus dividende võetakse investeeringutelt." Vahele jäänud ettevõtteil tuleb kontrolli lõppedes maksta täiendavat sotsiaalmaksu ning ka töötuskindlustus. Esimene sotsiaalmaks dividendide eest kirjutatakse maksuameti hinnangul välja aasta teises pooles. Maksumaksjate liidu juhatuse esimees Ivo Raudjärv märkis, et "on väga raske öelda, millistel asjaoludel peaks dividende sotsiaalmaksuga maksustama ja millistel mitte." "Täna vanu asju üles võtma hakata on ebaõiglane ja läbimõtlematu samm," ütles Raudjärv.

"Täiesti mõttetu on väita ilma asjaolusid teadmata, et 3000 krooni eest kuus ei saa tegevjuhti. Sõltub ettevõtte majanduslikust seisust, töökoormusest, vastutusest." Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3476/uud_uudidx_347610.html?e=mc3&leht_id=3476 Loe ka: „Maksuamet tõlgendab dividende palgana“ „Kui riik petab, siis petab ka maksumaksja

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus