iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Dividendide palgana tõlgendamiseks on vajalik juhend

Dividendide palgana tõlgendamiseks on vajalik juhend

Rubriik: ETV24

ETV24 uudistes kirjutab Oliver kahju, et Eesti maksumaksjate liidu hinnangul on dividendi palgatuluna maksustamiseks alus olemas, kuid maksuamet peaks koostama juhendi vastavate tulude maksustamise põhimõtetest.

Maksumaksjate liidu juhatuse esimees Ivo Raudjärv ütles ETV24-le, et juhendmaterjali kehtestamise kohustus tuleneb maksukorralduse seadusest. "Kui maksumaksjatele on antud selge signaal, milliste tingimuste täitmisel võib tekkida oht, et majanduslikus mõttes ei ole kas siis osaliselt või täielikult tegemist enam passiivse kapitalituluga, vaid aktiivse palgatuluga, siis oskaks maksumaksjad sellega arvestada," seletas Raudjärv. Ta lisas, et kui dividendid lugeda osaliselt palgaks, siis eeldab see kindlate majanduslike meetodite rakendamist, mille alusel saaks ka maksumaksja ise võimaliku maksukohustuse välja arvutada. "Näiteks siirdehindade maksustamiseks on sellised meetodid rahandusministri määrusega kehtestatud ja ka seal tekib küsimus, kas tegemist on õiglase tehinguga või varjatud kasumieraldisega.

Praegusel juhul aga jääb mulje, et õiguslikult ebaselges olukorras testitakse kohtuid ja maksumaksjaid, et teada saada, kas skeem toimib või mitte. See ei ole õige," märkis Raudjärv. Loe: http://etv24.ee/index.php?0570160 Loe ka „Dividendile võib tulla sotsiaalmaks“ „Kui riik petab, siis petab ka maksumaksja“ „Maksuamet tõlgendab dividende palgana

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus