iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Dividendid ja tulumaks

Dividendid ja tulumaks

Rubriik: Äripäev

Ernst & Young Baltic ASi maksukonsultant Marko Saag kirjutab Äripäeva arvamusrubriigis, et Eestis ei ole väärtpaberiinvesteeringutelt teenitud kasu tulumaksust vabastatud, seetõttu investeerivad paljud äriühingute kaudu. See toob kaasa maksunüansse, millega tuleks arvestada. Üks neist on aktsiainvesteeringuilt saadud dividendide maksustamine.Suvel maksis mitu börsifirmat aktsionäridele dividende. Hoolimata sellest, kes oli dividendide saaja, maksustasid residendist börsifirmadest dividendide maksjad dividende määras 22/78 (va kui dividendid olid maksust vabastatud).

Kui dividendide saaja oli residendist äriühing ja see maksis need dividendid edasi oma aktsionärist füüsilisele isikule, tekib küsimus, kas neid dividende tuleb teistkordselt maksustada.Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3669/arv_arvamus_366901.htmlTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus