iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Dividendid ja sotsiaalmaks

Dividendid ja sotsiaalmaks

Rubriik: Äripäev

Ettevõtluskonsultant Olavi Kärsna kirjutab Äripäevas dividendide sotsiaalmaksuga maksustamise võimalustest.

Avalduses dividendide sotsiaalmaksuga maksustamisest pani maksuamet ühte patta nii ühe kui ka mitme osanikuga äriühingud. Ainuosaniku firmas on aga lugu töötasuga põhimõtteliselt teine kui paljude osanikega äriühingutes. Mõni aeg tagasi oli meil Äripäeva veergudel mõttevahetus ühe töövahendusfirma juhatajaga, kellele oli sõna "töö" püha ja tähendas vaid töötamist töölepingu alusel. Maksu- ja Tolliamet paistab asjast samamoodi aru saavat.

Maksu- ja Tolliamet leiab, et kui ainuosanik võtab oma äriühingus aktiivse tegutsemise eest tulu välja ainult dividendidena, on tegu tehingu tegeliku sisu varjamisega. Tegelik tehing on nende arvates töötamine, selle eest tuleb maksta töötasu, millelt makstakse sotsiaalmaksu. Loodan, et Maksu- ja Tolliamet loeb hoolega Riigikohtu otsuseid, enne kui midagi selles plaanis ette võtma hakkab. Ja kasutab ära talle seadusega antud võimalust maksustada tehtud kulutuste järgi neid, kes oma tulude kohta midagi mõistlikku öelda ei oska.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3495/arv_kolumn_349501.html?e=mc2&leht_id=3495

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus