iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Dividende võib maksta mitu korda

Dividende võib maksta mitu korda

Rubriik: Äripäev

24.05.2006 Äripäevas selgitab Tuuve Tiivel dividendide väljamaksmist ja sellega seonduvaid seadusemuudatusi.

Äriseadustiku muudatustega kaotati piirang, mille kohaselt võis dividende maksta üks kord aastas. Kui majandusaasta aruande kinnitamisel otsustati dividende mitte maksta, siis võib arvata, et kehtiva seaduse kohaselt on lubatud näiteks mõni kuu hiljem uue vastupidise kasumijaotamise otsuse vastuvõtmine. Samas tuleb arvestada, et kohustusliku netovara suuruse säilitamise põhimõte kehtib pidevalt.Dividendide netosummast arvestatakse tulumaksu 23/77 ehk 23% brutosummast, kuid tegelikult tasutav maks võib olla tänu maksuvabastustele ja mahaarvamistele väiksem. Täpsemalt saab lugeda 24.05.2006 Äripäevast http://www.aripaev.ee/3230/arv_kolumn_323001.html.Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus