Tulemas koolitus: 05.10.2023 - Tallinn – Sügiskonverents 2023 Registreeri / loe lähemalt

Diislikütuse teeb bensiinist kallimaks hulgituru hind

Diislikütuse teeb bensiinist kallimaks hulgituru hind

Rubriik: Äripäev

Mariliis Pinn kirjutab Äripäevas, et kuigi tavaliselt on bensiin kallim kui diislikütus, siis praegu on Euroopa hulgiturul seis vastupidine, lisaks saab diislikütus järgmise aasta alguses Eestis bensiinist suurema aktsiisimaksu.

Eesti Statoili kontseptsioonijuhi Kai Realo sõnul saab kütuste hindu riikides võrrelda vaid juhul, kui on teada seal eri liiki kütustele rakendatavad aktsiisimäärad. Kui aga maksud kõrvale jätta, siis ongi praegu diislikütuse liiter bensiinist kallim. "Kuna järgmise aasta alguses kallineb aktsiisitõusu tõttu mootoribensiini hind 1,32 krooni ning diislikütus 1,56 krooni, siis väheneb hinnaerisus tarbijale veelgi," selgitas Realo. Neste Eesti peadirektori Indrek Kaju sõnul maksis 18.

oktoobril Euroopa hulgiturul üks liiter bensiini 6,35 krooni ja üks liiter diislikütust 7,30 krooni. Maksudeta bensiin kallim "Ilma maksudeta oli neljapäeval diislikütus Euroopas 95 senti kallim kui bensiin. Riikides, kus bensiini ja diislikütust maksustatakse sarnaselt, näiteks Eestis ja Suurbritannias, ongi praegu diislikütus kallim," selgitas ta. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3746/uud_uudidx_374603.html