iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Detsembri MaksuMaksjas elektri hinnast

Detsembri MaksuMaksjas elektri hinnast

Rubriik: EML

Seekordse kaaneteema võib võtta kokku sõnadega: „Kõik, mida elektri hinnast vaja teada“. Räägime nii kõrge hinna tagamaadest kui riigi pakutavatest toetustest, muidugi ka sellest, mida veel oleks saanud inimeste abistamiseks teha, kuid ei ole tehtud.

Üks (kuigi piiratud) viis energia hinda alla tuua on langetada energiatoodete käibemaksu. Hiljuti said Eesti maksunduse ajaloo saavutustega kursis olevad inimesed kerge hämminguga lugeda teadet, et käibemaksu langetavat seadust ei ole võimalik koostada lühema ajaga kui kolm kuud. EML juhatuse liikmed Lasse Lehis ja Martin Huberg meenutavad selle peale maksuseaduste muutmise kiirusrekordite edetabelit, mille kokkuvõte kõlab lühidalt järgmiselt: maksude langetamine võtab tõesti tihti aega kuid ja aastaid, aga tõstmine käib tavaliselt kahe päevaga. Kuigi teoorias võiks olla risti vastupidi.

Martin Huberg vaatab lähemalt, milliseid muudatusi toob kaasa töötasu alammäära tõstmine, mida iseenesest ei olegi nii vähe, kui arvata võiks. Samuti uurib ta, kuhu on jäänud toppama kodulaenu intresside maksusoodustust kaotama pidanud seaduseelnõu.

Maksumaksjate liit ei saa kuidagi rahul olla, et sellest aastast on maksuintressi suurus taas 0,06% päevas. Koroonakriis veel kestab, kuid ettevõtjate abistamine on ettevõtjate endi asjaks jäetud. Jääb üle vaid imestada, miks oravate ettevõtjasõbralik kuvand siiani püsib.

Tutvu sisuga lähemalt

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus