Seekordse kaaneteema võib võtta kokku sõnadega: „Kõik, mida elektri hinnast vaja teada“. Räägime nii kõrge hinna tagamaadest kui riigi pakutavatest toetustest, muidugi ka sellest, mida veel oleks saanud inimeste abistamiseks teha, kuid ei ole tehtud.
Üks (kuigi piiratud) viis energia hinda alla tuua on langetada energiatoodete käibemaksu. Hiljuti said Eesti maksunduse ajaloo saavutustega kursis olevad inimesed kerge hämminguga lugeda teadet, et käibemaksu langetavat seadust ei ole võimalik koostada lühema ajaga kui kolm kuud. EML juhatuse liikmed Lasse Lehis ja Martin Huberg meenutavad selle peale maksuseaduste muutmise kiirusrekordite edetabelit, mille kokkuvõte kõlab lühidalt järgmiselt: maksude langetamine võtab tõesti tihti aega kuid ja aastaid, aga tõstmine käib tavaliselt kahe päevaga. Kuigi teoorias võiks olla risti vastupidi.
Martin Huberg vaatab lähemalt, milliseid muudatusi toob kaasa töötasu alammäära tõstmine, mida iseenesest ei olegi nii vähe, kui arvata võiks. Samuti uurib ta, kuhu on jäänud toppama kodulaenu intresside maksusoodustust kaotama pidanud seaduseelnõu.
Maksumaksjate liit ei saa kuidagi rahul olla, et sellest aastast on maksuintressi suurus taas 0,06% päevas. Koroonakriis veel kestab, kuid ettevõtjate abistamine on ettevõtjate endi asjaks jäetud. Jääb üle vaid imestada, miks oravate ettevõtjasõbralik kuvand siiani püsib.