iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Detsembri MaksuMaksjas eelarve ja maksud 2015

Detsembri MaksuMaksjas eelarve ja maksud 2015

Rubriik: EML

Seekordne ajakirjanumber vaatab, mida toob kaasa algav 2015. aasta. Lugejateni on traditsiooniliselt toodud tuleva aasta kohta kõik olulisemad maksualased näitajad ning maksuseaduste muudatused. Samuti tuleb juttu järgmise aasta riigieelarvest ning sellest, mida oli fraktsioonide esindajatel uue vastuvõetud eelarve kohta öelda.

Ajakiri kutsub üles lugejaid andma oma poolthääl Eesti Maksumaksjate Liidu ning Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsiooni algatatud pöördumisele, millega soovitakse tunnistada kehtetuks nn 1000-euroste arvete seadus.

Praeguseks on keskkonnas petitsioon.ee antud pöördumisele juba üle 1500 toetusallkirja ning allkirjade kogumine jätkub aastavahetuseni. Maksumaksjate liidul on teinegi üleskutse. Lisaks allkirja andmisele on võimalik seadusemuudatuse vastu protesteerida ka muul viisil, näiteks võib asuda uut seadust täitma erilise hoole ja armastusega ning esitada maksuametile lisaks käibedeklaratsioonile ka kõikide müügi- ja ostuarvete koopiad. Kui arvete infot tõesti nii oluliseks peetakse, las võtavad siis juba kõik!

Advokaadibüroo RASK advokaat Villy Lopman tutvustab kohtulugu, kus MTA alustas maksumaksja suhtes eelkontrolli, st reaalajas teabe ja dokumentide nõudmist. Viimane ei nõustunud maksuhalduri korraldusega ja esitas kaebuse halduskohtusse. Kaebus jõudis lõpuks Riigikohtusse, kes korralduse ka tühistas, kuna maksuhaldur ei suutnud põhjendada, miks oli vaja teavet koguda enne maksukohustuse tekkimist. Lugeja saab tutvuda ka 2014.

aasta maksundusalaste uurimistööde konkursil auhinnalisele kohale tulnud tööga, mille autoriks on Carina Helimets ja mis käsitleb avalik-õiguslike rahaliste nõudmistega seotud probleemi täitemenetluses kohtutäiturite näitel.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus