iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Detsembri MaksuMaksjas eelarve ja maksud 2012

Detsembri MaksuMaksjas eelarve ja maksud 2012

Rubriik: EML

Selle aasta viimases ajakirjanumbris on paslik heita pilk juba uude aastasse ning vaadata, millised muudatused hakkavad kehtima maksuseadustes. Nendest kirjutab pikemalt EML juhatuse liige Lasse Lehis, lisaks annab ta ülevaate tuleva aasta riigieelarvest.

Samuti meenutab Lasse Lehis juba ette nurjumisele määratud üritust langetada 2012. aastaks töötuskindlustusmaksete määrasid. Kuigi maksumaksjate liit toetab tööandjate ja ametiühingute arvamust, et Eesti majanduse huvides oleks igati kasulik olnud vähendada kindlustusmaksete määra ja kergendada tööjõu maksukoormust, läks seekord teisti, sest valitsusel on kavas kasutada töötuskindlustust eelarve tasakaalu elemendina.

Kui siiamaani käis see tasakaalustamine vaid paberil, siis uuest aastast läheb töötukassa raha ka reaalselt käiku. EML jurist Hiie Marrandi tutvustab lühidalt Riigikontrolli koostatud ülevaadet riigi vara kasutamisest ja säilimisest 2010. aastal. Saatesõnas märgitakse, et mullu antud soovitused ja hoiatused on asjakohased ka tänavu.

Ajal, mil meie majanduse kasvutempo võib taas soiku jääda, tuleb veelgi enam pöörata tähelepanu maksumaksja raha targale kasutamisele ja struktuursete reformide elluviimisele. EML vanemjurist Martin Huberg kirjutab jõulukingitustest maksustamise valguses. Lähemalt tuleb juttu maksuvabadest reklaamkingitustest, kuid autor toob rea näiteid muudest juhtudest, mil ei ole tegu kingitusega ja kinkijal ei teki maksukohustusi. Teises artiklis tutvustab Martin Huberg uut Euroopa Kohtu lahendit, mis täpsustab ühte varasemat lahendit ja loob täiendavat selgust nõude loovutamise ja faktooringuteenuse kui käibemaksuga maksustatava teenuse olemuse kohta.

Seekordses ajakirjas toob lugejateni kokkuvõtte oma uurimusest Ljudmila Minajeva, kes saavutas II koha maksundusalaste uurimistööde konkursil majanduserialade bakalaureuse- ja lõputööde kategoorias. Töö autor analüüsis töötajate tasemekoolitusse ja tervishoiu investeerimise vajalikkust nii riigi kui ka tööandja seisukohalt, selle võimalusi ning põhilisi takistusi. Lisateave: MaksuMaksja peatoimetaja Margit Berko telefon 626 4196, 53035 007 margit@maksumaksjad.ee

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus