iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Davõdovi altkäemaksu- ja rahapesuprotsess kuivas kokku

Davõdovi altkäemaksu- ja rahapesuprotsess kuivas kokku

Rubriik: Äripäev

Anne Oja kirjutab Äripäevas, et aastate eest suure kärina ja mürinaga alanud Panovi-Tikerpe-Davõdovi altkäemaksu- ja rahapesuprotsessist on praeguseks järele jäänud vaid riismed.

Täna järjekordse istungini jõudval kohtuprotsessil süüdistab prokuratuur varem rahapesus ja altkäemaksu andmises süüdistatud skandaalse ettevõtte Kakumäe Võrkude omanikku Andres Davõdovit vaid maksukuriteos. Jaanuaris arutab Pärnu maakohus seda, kuidas endine kaitsepolitseinik Priit Tikerpe Tallinna abilinnapeale Vladimir Panovile pistist andis ning miks viimane meelehead korduvalt vastu võttis. Pärnu maakohtu andmetel sai Davõdov Eesti Maapanga riisumise süüdistusest lahti tõendite puudulikkuse tõttu. Prokuratuuril nappis tõendeid ka selles, et Davõdovit ja Tikerped suuremahulises rahapesus süüdistada.

Sestap palus prokurör Helga Aadamsoo septembris kriminaalasja lõpetamist. Kohtunik Igor Pütsep rahuldas tema taotluse. Samal ajal lahutati asi kaheks. Tikerpe ja Panovi pistiselugu hakati lahkama Davõdovi maksu-, relva- ja peksmissüüdistustest eraldi.

Kui möödunud esmaspäeval oli internetis avaldatud kohtuistungi teabest näha nii maksu-, relva- kui ka peksmisüüdistuse paragrahvid, siis täna tuleb arutusele vaid suuremõõduline maksukuritegu. Varasematel andmetel jättis Davõdov 1998. aastal deklareerimata aasta varem ehk 1997. aastal teenitud tulu.

Temalt nõutav maksusumma ulatus algul pisut üle 8 miljoni krooni ja hakkas siis vähenema. Eelmise kohtuniku määratud ekspert jõudis järeldusele, et mingit maksukuritegu pole tegelikult toimunud. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3803/uud_uudidx_380309.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus