iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Bussikontrolöre seljatanud advokaat võib rünnata ka parkimistrahve

Bussikontrolöre seljatanud advokaat võib rünnata ka parkimistrahve

Rubriik: Postimees

Merje Pors kirjutab Postimees.ee-s, et vandeadvokaat Alar Eiche, kes saavutas Riigikohtus erafirmale antud karistusõiguse põhiseadusvastaseks tunnistamise seoses bussijäneste trahvimisega, kaalub võimalust kohtusse minna ka erafirma poolt määratud parkimistrahvide vaidlustamiseks.

Eiche ütles Postimees.ee’le, et ta kavatseb hakata parkimistrahve õiguslikult analüüsima niipea kui võimalik. Ta lisas, et parkimistrahvide teema puudutab suurt osa elanikest. «Menetluses tehakse inimestele liiga. Erafirmal on iga trahvi taga huvi,» märkis Eiche.

Ta nimetas parkimistrahve tegevaid erafirma töötajaid küttideks, kes on huvitatud firma rahakoti täiendamisest. Parkimistrahvi erinevus piletikontrollist on Eiche sõnul see, et parkimistrahvi mitte maksmine võrdub maksu mitte maksmisega ehk parkimistrahv kuulub maksude alla. Parkimistrahvi ennast nimetatakse hoopis viivistasuks. Kohtusse läheks Eiche konkreetse juhtumiga, teine võimalus on pöörduda õiguskantsleri poole, kui parkimistrahvide määramine erafirma poolt on põhiseadusevastane.

Eiche hinnangul võiks edaspidi parkimistrahvidega tegelda munitsipaalpolitsei. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/190508/esileht/siseuudised/331631.php Tutvu kohtulahendiga: http://www.nc.ee/?id=11&tekst=222509644 Loe ka Riigikohtu otsust, kus selgitatakse, et nn „parkimistrahv“ ehk viivistasu ei ole karistus. Seega ei ole Riigikohtu „bussijäneste“ otsuses toodu kohaldatav: http://www.nc.ee/?id=11&tekst=RK/3-3-1-24-07

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus