iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Brüsselis võetakse vastu käibemaksumuudatuste pakett

Brüsselis võetakse vastu käibemaksumuudatuste pakett

Rubriik: Rahandusministeerium

Rahandusminister Ivari Padar osaleb Brüsselis Euroopa Liidu rahandusministrite nõukogu (ECOFIN) ametlikul kohtumisel, kus peamisteks teemadeks on finantsteenuste valdkonna areng ning maksuküsimused.

Finantsteenuste valdkonnas tuleb arutlusele ülevaade Lamfalussy raamistiku kohta, mis reguleerib väärtpaberituru alast õigusloomeraamistikku Euroopa Liidus (EL). Nõukogu järelduses tehakse ministritele ettepanek süsteemi täpsustada, parendada ning tõhustada senist koostööd. Rahandusministrid käsitlevad seekordsel nõukogul mitmeid maksuküsimusi. Kavas on vastu võtta juba korduvalt arutusel olnud käibemaksupakett, mille kõige tähtsama muudatuse kohaselt hakatakse piiriüleselt osutatud e-teenuseid maksustama tarbimisliikmesriigis, senise teenuse osutaja asukohaliikmesriigi asemel.

Veel arutatakse vähendatud käibemaksumäärade tulevikuteemat ja sellega seoses ajutiselt teatud erandite pikendamist. Nõukogul on ka kavas võtta vastu järeldused komisjoni esitatud maksupettuste vastu võitlemise strateegia väljatöötamise teatise kohta. Lisaks on eesmärgiks heaks kiita äriühingute maksustamise käitumisjuhendi töörühma aruanne, millele on seekord lisatud otsustuspõhimõtted ja tuleviku tööpakett, ja kapitali suurendamise maksu kehtestamist keelava direktiivi ajakohastatud tekst. Rahandusministritele esitatakse ka nõukogu järeldused uue riskipõhise kapitalijärelevalve põhimõtete kohta, mis aitavad suurendada kindlustusvõtjate kaitset, kindlustusturu stabiilsust ja läbipaistvust.

Samuti arutavad ministrid nõukogu järeldusi, mis kirjeldavad riskikapitaliturgude viimaste aastate arenguid ning kutsuvad liikmesriike kaotama edasisi takistavad tegurid Euroopa ühtse finantsturu teelt. Rahandusministritel on kohtumise käigus kavas üle vaadata Poola ülemäärase eelarvepuudujäägi protseduuri olukord ning võtta vastu järeldused rahvuslike majanduskasvu ja tööhõive tegevuskavade täitmise horisontaalse ülevaate kohta. Vt Rahandusministeeriumi pressiteadet: http://www.fin.ee/?id=79399

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus