iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Brüssel söönud ja investorid terved?

Brüssel söönud ja investorid terved?

Rubriik: Äripäev

Äripäeva juhtkirjas kirjutatakse, et peaminister Andrus Ansip oli eilses Äripäevas täis usku, et koostatav tulumaksuseadus on kooskõlas Euroopa Liidu kõikide reeglitega ja kellelgi pole mitte mingisugust põhjust sellega kohtusse minna - investorid ei pea kartma. Sama kinnitas ka rahandusminister Ivari Padar.

Äripäeva meelest ei peaks ettevõtjad laskma end valitsusliikmete uhkest enesekindlusest eksitada - tagataskus võiks lisaks olla plaan B selleks puhuks, kui valitsuse kava läbi kukub. Omad rehkendused kuluvad marjaks ära, et ajada edukalt äri edasi ka siis, kui asi nii kaugele läheb, et Euroopa kohus hakkab vaagima, kui suur Eesti üleastumine ikkagi on ning kas meil tuleb oma tulumaksuseadus valada ELi jaoks sobivamasse vormi või mitte. Kohtusse ei pruugigi meid vedada Euroopa Komisjon, vaid näiteks mõni suur rahvusvaheline kontsern, kes tahaks Eestisse investeerida ja testib lihtsalt kohtu abiga, kas tema investeering tasub ära - kas maksukeskkond jääb stabiilseks või mitte.

Kuna aga uus tulumaksuseadus, mis peab hakkama kehtima aasta ja paari nädala pärast - nagu Eesti Euroopa Liitu astudes lubas - pole veel nii valmiski, et sellest üksikasjalikumalt rääkida, siis pole selge, kuidas valitsus suudab tagada, et söönuks saab nii Brüssel kui jäävad terveks ka Eestisse investeerijad. Eriti, teades valitsuse juulikuist otsust, et äriühingute reinvesteeritud tulu jääb endistviisi maksuvabaks ning dividendidelt võetakse makse. Ehk alles jääb just see, mis meile ja (välis)investoreile meeldib, aga Brüsselile on vastukarva. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3798/arv_juhtkiri.htmlTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus