iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Biodiislitehas ootab maksuameti luba

Biodiislitehas ootab maksuameti luba

Rubriik: Äripäev

Sten-Aleks Pihlak kirjutab Äripäevas, et juba üle kolme kuu ja 70 miljoni krooni algsest plaanist üle läinud Baltimaade üks suuremaid biodiislitehaseid Biodiesel Paldiski ootab praegu tootmisluba, mille andmisega Maksu- ja Tolliamet ei kiirusta.

"Kui mul kuu lõpus ei ole luba, siis on asi natuke hapu. Siis hakkame juba sellepärast kannatama," sõnas firma juhatuse liige ja üks omanikest Aigar Ojaots, kelle hinnangul võib seisva tehase kahju ulatuda 3 miljoni kroonini kuus. "Kuigi me pole teinud liigsiduvaid lepinguid, millega kannataksin kohe kahju, kui 1. mail keegi biodiislit ei saa, siis kindlasti tähendab see meile pikka aega finantskulusid.

Meie kahjud on seistes umbes 3 miljonit krooni kuus, rääkimata veel pangalaenu tagasimaksetest," selgitas Ojaots. Praegu pole tema sõnul veel paanikaks põhjust. Maksu- ja Tolliameti maksude osakonna aktsiiside talituse juhataja Helen Napi sõnul on ASil Biodiesel Paldiski vaja luba aktsiisilao tegevuseks, mis suure tehase puhul lihtsalt võtab kaua aega. "Aktsiisilao tegevusloa saamiseks tuleb läbida mitmed menetlusastmed tõestamaks, et loa taotlejal on esitatud nõuetekohane dokumentatsioon.

Samuti peavad aktsiisiladu ja tegelikud tootmis-, ladustamis- ja segamisprotsessid olema vastavuses dokumenteerituga ning seaduse nõuetega," ütles Napp, kelle sõnul selle kontrollimise taga asi seisabki. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3914/uud_uudidx_391409.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus