iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Baltika mäng maksuvõlaga

Baltika mäng maksuvõlaga

Rubriik: Äripäev

Mariliis Pinn kirjutab Äripäevas, et Krediidiinfo ning Maksu-ja Tolliameti andmetel on Baltika Grupil üle kaheksa miljoni krooni suurune maksuvõlg.

Krediidiinfo andmetel on Baltikal ja selle Eestis registreeritud tütarettevõtetel 14. mai seisuga kokku maksuvõlga 8,15 miljonit krooni, millele lisandub 21,9% aastaintress. Baltika finantsjuht Ülle Järv selgitas aripaev.ee-le, et teatud kuupäevadel on neil juba aastaid nn maksuvõlad olnud ja tegu on rahavoogude optimeerimisega. "Paraku on, nii et Krediidiinfost väljavõtet tehes võla taust puudub.

Ja sellel infol on eri tagamaad," selgitas Järv. Nimelt on Baltika koos kõigi oma tütarettevõtetega ühine käibemaksukohustuslane. Seetõttu kasutavad nad seadusega antud võimalust makse juba ette makstud käibemaksuga tasuda. "See väljavõte on tehtud pärast 10.

kuupäeva. 20. kuupäeval tasaarveldatakse meie maksuvõlad ettemakstud käibemaksuga. Me oleme nii teinud juba aastaid," selgitas Järv ja imestas, et Äripäev seda varem märganud ei ole.

Järve sõnul ei kogune maksuvõlgadest kümne päevaga nii suurt intressi, et see oluline summa oleks. "Pankadele kogu aeg seletame, kui nad meie maksuvõlga kohta küsivad," lisas Järv, et ka finantsasutused ei näe Baltika rahavoogude optimeerimises probleemi. Järve sõnul puudub võlal igasugune seos Eesti makromajandusliku olukorraga. "Võla suurus sõltub müügist ja praegu läheb hästi," lisas ta.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3953/uud_uudidx_395305.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus