iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Balbiino suhkrutrahv esimesel kohturingil

Balbiino suhkrutrahv esimesel kohturingil

Rubriik: Äripäev

Martin Hanson kirjutab Äripäevas, et jäätisetootja Balbiino astus eile Tallinna halduskohtu ette, et vaidlustada põllumajandusministeeriumi ning maksu- ja tolliameti määratud 2 miljoni kroonine liigse laovaru trahv.

Balbiino juhi Riho Niilsi sõnul loodavad nad protsessist sisulise diskussiooni tekkimist suhkrutrahvi õiguspärasuse ning mõistlikkuse teemal. "Olgugi et täna (eile - toim.) sisuliste aruteludeni ei jõutud, loodame protsessiga arutelu staadiumisse ikka jõuda," sõnas Niils ning lisas, et nemad on seadusekuuleka ettevõttena maksu- ja tolliametile 2 miljoni kroonise nõude tasunud. "Selles summas on sees nii liigne suhkruvaru kui ka muud liigsed laovarud. Tegemist on kahe nõude ühendamisega.

Ma siiralt loodan, et terve mõistus võidab ning kohus näeb ettevõtete erisusi laovarude omamisel," lisas Niils. Üleliigse laovaru tasu seadus sätestab, et liigne laovaru arvutatakse 2000.-2003. aasta maikuu esimeste päevade laovarude keskmise väärtuse lahutamisel 2004. aasta 1.

mai reaalsest laovarust. Keeruline ning ettevõtete kasvu ning arengut mittearvestav seadusesäte. Balbiino kaebus põhinebki liigsete laovarude arvutamise metoodikal. Balbiino väitel ei saa kõiki ettevõtteid vaadelda ühiste näitajate alusel ning ühises ajaraamis ekspertiisiga kontrollida.

"Ettevõtte hinnangul tuleb võtta arvesse firmade eripärasusi ning ökonoomikat. Balbiino leidis, et kasvavate ettevõtete ja kasvava majanduse puhul ei saa liigse laovaru määramise metoodikaks olla nelja aasta mingi kindla kuupäeva laovaru ning nende varude analüüs," sõnas ASi Balbiino esindaja Ardo Ojasalu kohtus. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3334/uud_uudidx_333406.html?foorum=1

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus