iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Back to the USSR

Back to the USSR

Rubriik: Postimees

Kriitik Aimar Ventsel kirjutab Postimehes, et sellest, mis juhtub, kui kontserdipiletitele lisandub 18-protsendiline käibemaks.

Õige pea peab kolksuma haamer ja Eesti muusikaelu hakkab (juhul kui haamer kukub) erinema praegusest. Nimelt peavad austet riigivalitsejad otsustama, kas võtta vastu kultuuriürituste maksustamise uus käibemaksuseadus või ei. Riik kompenseerib need 18% oma äranägemise järgi neile valdkondadele, üritustele ja üritajatele, kes (kultuuri)poliitikute arvates on seda väärt ehk siis kehastavad «rahvuskultuuri» (Laine Jänes). Siin tasub rõhutada sõna «väärt», sest nimelt riiklikku «väärtkultuuri» hakatakse selle seaduse läbiminemise korral tsentraliseeritult ja sihikindlalt tekitama.

Need üritused ja üritajad, kes miskipärast sellesse lahtrisse ei kuulu, peavad veel enam pingutama, et oma kulud tasa saada. Nad kas lõpetavad või hakkavad korraldama kontserte ja festivale, kus edu ja kasum on garanteeritud. Iseenesest pole see vast ka nii paha. Loodus teatavasti tühja kohta ei talu ja seega peaks hoobilt aktiviseeruma põrandaalune muusikategevus.

Aastaid tagasi plaaniti Saksamaal kehtestada muusikaüritustele 5% (sic!) käibemaks. Saksamaa on Inglismaa järel kõige suurem muusikaturg Euroopas. Seal on aastas kümneid festivale ja tuhandeid kontserte. Sellest hoolimata tekitas plaan keeristormi ning fännide ja korraldajate organiseeritud vastuseisu.

Sest muusikaürituste arvu kokkukuivamine oli ennustatav. Meie siin räägime pea neli korda suuremast protsendist, rahast, mille maksab tavainimene, mille pealt ei teeni keegi peale riigi mitte midagi. Tsiteerin teist kontserdikorraldajat Paul Pihlakut, kes sõnastas «väärt» ja «triviaalkultuuri» suhte Eestis järgmiselt: «Ega need sellid ei tule kulkast (teie) raha küsima! Misasja te nokite nende kallal.

Poisid teevad tööd, et peret toita ja meie 10-protsendilist majanduskasvu ülal hoida, mis selles halba on.» (Metroo, 2008/03) Kallid riigijuhid, teie muidugi «sellistel» kontsertidel ei käi! Ent teie lapsed käivad. Kas te teate, kuidas näeb välja öine Riia bussijaam? Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/?id=44135Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus