iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Automaks tuleb pigem uutele autodele

Automaks tuleb pigem uutele autodele

Rubriik: Postimees

Kai Kalamees kirjutab Postimehes, et võimuliidu järjekordne tuline vaidlus autode maksustamise üle jõudis eile punkti, kus vähemasti rahandusminister Ivari Padar pidas tõenäoliseks saastepõhise automaksu kehtestamist.

«Me lähendasime oma seisukohti. On selge, et kütuseaktsiisi tõstmine pole hea mõte,» ütles Padar pärast valitsusliidu juhtide koosolekut, millest enamik aega kaitsesid sotsid uute autode registreerimismaksu ideed ja Reformierakond seisis aktsiisitõusu eest. Sotsiaaldemokraadist rahandusministri sõnul võib autode maksustamise skaala tulla üsna lai. «See hakkaks pihta elektriautode nullmäärast ja lõpeks väga võimsate maasturite puhul määraga, mille suurusjärk jääb 100 000 krooni kanti,» kirjeldas ta rahandusministeeriumi ettepanekuid.

«Aga mitte midagi pole lõpuni kokku lepitud.» Seega on jätkuvalt selgusetu, kas üldse ja kui palju uute autode ostjad 2009. aastal peavad rohkem raha välja käima. Rahandusministeeriumi pooltoore eelnõu järgi mõjutavad automaksu suurust nii mootori võimsus kui ka keskkonnasõbralikkus. Värsketel autoomanikel tuleks paberi järgi maksta riigile keskmiselt riigile 19 000 lisakrooni.

Optimistlike arvutuste kohaselt kasvataks uus maks riigi tulusid tuleval aastal 620 miljoni krooni ulatuses, millest 50 miljonit annaks käibemaks. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/?id=33697 Loe ka Postimehe juhtkirja: "Laks maksutõstjaile": http://www.postimees.ee/?id=33680

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus