iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Automaks tasakaalustab eelarvet

Automaks tasakaalustab eelarvet

Rubriik: Maaleht

Rahandusministri nõunik, sotsiaaldemokraat Rein Järvelill kirjutab Maalehe arvamusküljel, et uued maksud tulevad vaid siis, kui nad on inimestele paremaks lahenduseks. Riigi rahanduse aruteludes kipuvad sageli asjad natuke segi minema. Eriti olukordades, kus on vaja teha ebapopulaarseid, ent hädatarvilikke otsuseid. Siis kiputakse vaatama asjadele oma mätta otsast ning unustatakse üldised huvid ja vajadused.

Ehk teisiti öeldes: kui üksikute huvi on see, et saaks osta soodsalt võimsa luksusauto, siis üldine huvi on näiteks see, et kooliskäijatele oleks haridus kättesaadav ja lõuna ajal kõht täis söödetud.

Valitsused ei kehtesta makse elanike ja ettevõtjate kiusamiseks, vaid riigi toimimiseks vajalike vahendite kogumiseks, eri poliitikate elluviimiseks ja inimeste ning ettevõtjate käitumise mõjutamiseks. Järgmiste aastate riigi eelarvestrateegia paikapanemisel peame tõdema, et oleme oma majandus- ja maksupoliitikaga jõudnud otsustuskohta. Tahame ühe madalama maksukoormusega üles ehitada heaoluriiki ning jõuda Euroopa rikkamate riikide sekka.Mainitud keerukasse olukorda oleme jõudnud suuresti 2005.-2006. aastatel ellu viidud eelarvepoliitika tõttu, mis kulutas ära kõik vahendid, mis riik maksudena kogus, ega planeeritud eelarvesse majandussüsteemi sisse pumbatud suurele laenurahale tasakaaluks piisavat eelarve ülejääki.

Selle asemel asuti hoopis maksukoormust alandama ja planeerima tulevikku veelgi suuremaid kulutusi.Loe täpsemalt: http://www.maaleht.ee/2008/08/14/arvamus/1527-automaks-tasakaalustab-eelarvet

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus