Rahandusministri nõunik, sotsiaaldemokraat Rein Järvelill kirjutab Maalehe arvamusküljel, et uued maksud tulevad vaid siis, kui nad on inimestele paremaks lahenduseks. Riigi rahanduse aruteludes kipuvad sageli asjad natuke segi minema. Eriti olukordades, kus on vaja teha ebapopulaarseid, ent hädatarvilikke otsuseid. Siis kiputakse vaatama asjadele oma mätta otsast ning unustatakse üldised huvid ja vajadused.
Ehk teisiti öeldes: kui üksikute huvi on see, et saaks osta soodsalt võimsa luksusauto, siis üldine huvi on näiteks see, et kooliskäijatele oleks haridus kättesaadav ja lõuna ajal kõht täis söödetud.
Valitsused ei kehtesta makse elanike ja ettevõtjate kiusamiseks, vaid riigi toimimiseks vajalike vahendite kogumiseks, eri poliitikate elluviimiseks ja inimeste ning ettevõtjate käitumise mõjutamiseks. Järgmiste aastate riigi eelarvestrateegia paikapanemisel peame tõdema, et oleme oma majandus- ja maksupoliitikaga jõudnud otsustuskohta. Tahame ühe madalama maksukoormusega üles ehitada heaoluriiki ning jõuda Euroopa rikkamate riikide sekka.Mainitud keerukasse olukorda oleme jõudnud suuresti 2005.-2006. aastatel ellu viidud eelarvepoliitika tõttu, mis kulutas ära kõik vahendid, mis riik maksudena kogus, ega planeeritud eelarvesse majandussüsteemi sisse pumbatud suurele laenurahale tasakaaluks piisavat eelarve ülejääki.
Selle asemel asuti hoopis maksukoormust alandama ja planeerima tulevikku veelgi suuremaid kulutusi.Loe täpsemalt: http://www.maaleht.ee/2008/08/14/arvamus/1527-automaks-tasakaalustab-eelarvet