iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Automaks, poliitkops ja majandussüda

Automaks, poliitkops ja majandussüda

Rubriik: Muud

Jürgen Ligi kirjutab oma blogis sotsiaaldemokraatide ideest kehtestada automaks.Lisaeelarve võtab aega, täpselt nagu me hoiatasime, ja kiire vormistamise tulemus võib olla vajadus veel ühe järele. Sellest räägib nüüd ka kõige kõvem kulude kiire külmutamise kriitik ja vormistamise pooldaja, jätmata siiski peaministrile taas ette heitmata soovimatust eelnõuga rutata. Oh, küll võib olla valitsust ründav sõltumatu koalitsioonisaadik, kellest mitte midagi ei sõltu ja kes ühtki pingutust ei tee!

Olukord maksulaekumistes on hea plats poliitiliseks mänguks. Võimalusi selleks tekib juurde.

Ministrite loomulik vastuseis haldusalas ringivaatamisele lisandub huvile teiste valimislubadusi kahtluse alla seada. Senine parim kokkuhoiumatemaatika on, et kõige rohkem hääli on võita juhtpartei lubaduste arvelt. Aruelu RESi töögrupis on küll asjalik, aga taust on olemas, ja valitsuses, kus inimesi palju, tundub kärbetest hoidumine tugevam. Rahandusminister valdab meist palju enam infot, ja me alles loodame, et ka tahet kõik see lauale panna.

Nüüd leidsid sotsid võimaluse rääkida automaksust justkui esitatud ettepanekust. Saime lehest teada, et seal peitub miljard, esitatud eelarvetabelist, et võibolla 2,5. Raha on tore, ja arutut priiskamist näeme autonduses igal sammul. Aga keskkonna ja energiasäästu õiglane vahend on kütuseaktsiis: palju kulutad, nii palju maksad, ja keegi ei pea käima mõõtmas su auto hinda, mootori mahtu või võimsust.

Võimsam või suurem mootor võib olla hoopis efektiivne ning sõidumaneere ta ei näita. Ma ei tea ka, kuidas sobiks võimsusmaks kaubaautodele, mis täiesti asja pärast võimsamad on.Loe täpsemalt: http://www.reform.ee/kandidaat/jyrgenligi/blogi/1380/automaks-poliitkops-ja-majandussuda

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus