iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Autoärimees tasub miljonilise maksuvõla

Autoärimees tasub miljonilise maksuvõla

Rubriik: Äripäev

Kadri Jakobson kirjutab Äripäevas, et maksupettuses süüdistatav autoärimees Peeter Toomsoo nõustus eile kohtusaalis lihtmenetlusega ning 1,4 miljonit krooni käibemaksu riigile ära maksma.

Eile istusid kohtusaalis E-Autoline'i endine omanik, nüüd sama kaubamärgi all autosid müüva Autolink OÜ juhatuse liige Peeter Toomsoo ja varifirma nimel tehinguid teinud Peeter Raudsepp. Mehi süüdistatakse kasutatud sõidukite müümisel toime pandud käibemaksupettustes. Tehingud, mis sattusid maksu- ja tolliameti uurimise alla, toimusid 2000.-2001. aastal.

Kohtus kannataja rollis olnud Põhja maksu- ja tollikeskuse vanemjurist Meelis Rohtlaan selgitas, et pruugitud autode müügil tehti fiktiivsed tehingud, kus väidetavalt osteti autod firmadelt. "Uurimise käigus aga tuvastati, et tegelikult osteti autod füüsilistelt isikutelt. Sellest tulenevalt ei olnud E-Autoline'il õigus käibemaksu maha arvata," ütles Rohtlaan. Rohtlaane sõnul nõuti algul meestelt 1,9 miljonit krooni, kuid nõue väheneb ilmselt 1,4 miljonile kroonile, sest osa kuritegusid on aegunud.

Maksuamet on väidetavalt uurinud ka teisi automüüjaid, kuid täpsemat teavet ei avalda. Ameti hinnangul on käibemaksupettused endiselt probleemiks, kuid aktuaalsem teema oli see siiski aastatel 2000-2003. Täpsemalt loe: http://www.aripaev.ee/3349/uud_uudidx_334906.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus