iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Austraalia plaanib käibemaksu impordile

Austraalia plaanib käibemaksu impordile

Rubriik: Muud

Austraalia valitsus plaanib käesoleva aasta 1. juulist kehtestada 10% maksu kogu impordikäibele, mis toimub interneti vahendusel. Sellise maksu kogujaks peaks olema online-kaubanduse platvormid nagu eBay, Amazon, Etsy, AliBaba jne. Tehniliselt ei oleks tegu mitte päris uue maksu kehtestamisega vaid plaanis on alandada imporditavate kaupade käibemaksuvaba piirmäära.

Austraalia maksumaksjate organisatsioon (Australian Taxpayers’ Alliance) on algatanud allkirjade kogumise kampaania selle seaduse vastu.

Kui eelnõu jõustub, pole see halb mitte üksnes Austraalia tarbijatele vaid negatiivne mõju avaldub kogu internetikaubandusele. Tegu oleks maailma esimese seadusega, mis nõuab, et internetikauplus koguks sellist lõivu. Ilmselt ei jää tulemata teiste riikide reageeringud, mistõttu hakkab vähenema rahvusvaheline kaubandus. Ja enamgi veel, on väga kaheldav, kas veebikaubandust vahendavatel firmadel (kes ise ei ole kauba omanikud) üldse on võimekust sellist seadust rakendada.

Nii võivad mõned internetikauplused Austraalia turult sootuks kaduda, mis omakorda kahjustab müüjaid ülemaailmselt. See seadus on halb tarbijatele, halb ärile ja halb kaubandusele. Kriitikute seisukoht on, et uute maksustamise võimaluste otsimise asemel peaks Austraalia parlament hoopis otsima võimalusi, kuidas piirata kroonilist ülekulutamist. Lisaks sellele, et taoline algatus on riigieelarve seisukohalt vastutustundetu (andes vohamise võimaluse salakaubandusele), on see vastuolus ka rahvusvahelise kaubanduse pikemaajaliste trendidega.

Vastupidiselt Austraaliale tegelevad teised riigid kaubandusbarjääride vähendamisega. Ameerika Ühendriikides näiteks tõusis impordimaksudega maksustamise künnis 2016. aastast 200 dollarilt 800-le. Austraalia maksumaksjate organisatsioonile teeb muret, et seaduse rakendamine on sisuliselt pandud internetikaupluste õlule.

Suured internetikaubamajad nagu eBay, AliBaba, Etsy, Amazon Marketplaces, kes tegelevad iga päev rahvusvaheliselt miljonite müükidega ja ei ole seejuures kauba omanikud, ei ole võimelised plaanitavat maksu koguma ja on väga tõenäoline, et sellist valmisolekut pole neil ka juuliks 2017. Mõningad teenusepakkujad ilmselt lõpetavad seetõttu oma tegevuse Austraalias. See aga avab alternatiivina ukse nn mustale turule, kus puudub igasugune tarbijakaitse ja inimeste petta saamise võimalused on kindlasti suuremad. Iga algatus, mis paneb maksu kogumise kohustuse internetimüügi vahendajatele, toob kaasa märkimisväärse kulude suurenemise nende jaoks.

Teenusepakkujad, kes jätkavad Austraalia turu teenindamisega, suurendavad seetõttu oma teenustasusid. On tähelepanuväärne, et Euroopa Liidu digitaalse ühisturu pakett, mis jõustub 2021 ja moderniseerib e-kaubanduse käibemaksu, ei pane maksukogumise kohustust internetipoodidele. Austraalia maksumaksjate organisatsioon on veendunud, et Austraalias plaanitav seadusemuudatus kahjustab tarbijaid, äri ja majandust üldisemalt ning kasu saab salaturg ning soovib seetõttu, et valitsus jätaks oma plaani katki.Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus