iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Augustikuu MaksuMaksjas sind jälgivast Suurest Vennast

Augustikuu MaksuMaksjas sind jälgivast Suurest Vennast

Rubriik: EML

Viimases suvekuises ajakirjanumbris tuleb juttu maksukorralduse seaduse kavandatavatest muudatustest, milles soovitakse anda maksuhaldurile senisest veelgi rohkem õigusi, näiteks soovitakse vaadelda maksumaksja vallasvara väljaspool ettevõtte asukohta ning kontrollida maksudeklaratsioone veel enne nende esitamist. Lugeja ees on olulisemad väljavõtted seaduseelnõust, selle seletuskirjast ja Rahandusministeeriumile saadetud arvamustest, lisaks kirjutab EML juhatuse liige Lasse Lehis põgusalt mõnest üldisest probleemist, mis selle eelnõu juures silma torkas.

Advokaadibüroo Sirel & Partnerid maksujurist Gaily Kuusik tutvustab Riigikohtu otsust, mis leiab, et koduomanike maamaksusoodustus ei peagi andma maksuvabastust kõigile koduomanikele. Nendes kortermajades, kus lisaks eluruumidele asub ka mõni kauplus või bürooruum, ei saa koduomanikud täies ulatuses maksuvabastust. EML abiga sai kokku koondatud viis sarnase sisuga kaebust ning üheskoos läbitud kõik kohtuastmed.

Tänaseks jõustunud otsus annab selgelt märku, et arusaam õigusest ja õiglusest ei käi Eestis mitte ühte sammu. EML juhatuse liige Martin Huberg tutvustab aga maamaksuteemalist kohtulahendit, milles maksumaksjate liit saavutas võidu. Kui seni vaadati iga maatükki eraldi maksustatavana ning maksu ei määratud, kui maksukohustus ühe maatüki kohta oli väiksem kui 5 eurot, siis 2013. aastast alates summeeris maksuamet ühe omavalitsusüksuse piires kõik ühe omaniku maatükkide maksukohustused ning kui kogusumma andis 5 eurot täis, siis nõuti maksu tasumist kõikide maatükkide eest.

EML vaidles rohkem kui kaks aastat — mõni ütleks, et mõttetu vaidlus, kuid meie jaoks oli olulisem põhimõtteline küsimus, mitte raha suurus. Kuidas üldse riik sisuliselt saab päeva pealt praktikat muuta? Vaata avalikke artikleid siit.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus