iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Augusti MaksuMaksjas tervislik sport ja ebatervislikud maksud

Augusti MaksuMaksjas tervislik sport ja ebatervislikud maksud

Rubriik: EML

Innustatuna olümpiamängudest, peatub MaksuMaksja seekord pikemalt spordil ja maksudel. Stardipaugu annab Lasse Lehis, kes selgitab olulisemaid maksuseaduste sätteid, millega võib tekkida kokkupuude nii harrastus- kui professionaalse spordiga tegelemisel. Autor annab ka väikese ülevaate välismaa kuulsate spordistaaride maksupettustest.

EML vanemjurist Martin Huberg tutvustab ühte juhtumit, kus tervisest lugu pidav tööandja soovis spordiklubi abistamisega toetada nii oma töötajaid kui ühiskonda laiemalt, kuid maksuameti silmis oli see kõik vaid tühipaljas erisoodustus. IMG Advokaadibüroo ning EML jurist Madis Uusorg tutvustab sportlaste lepinguliste suhete alast kohtupraktikat.

Kui sportlane allub oma treeningutes ja võistlustel spordiklubi korraldustele, võib sportlasele makstav stipendium osutuda hoopis töö- või teenustasuks. AS PricewaterhouseCoopers juhtiv maksukonsultant Peep Kalamäe annab aga ülevaate sellest, kuidas maksustatakse rahvusvahelise maksuõiguse kohaselt artistide ja sportlaste tulu teises riigis toimunud esinemisest. AS PricewaterhouseCoopers juhtiv maksukonsultant ja EML juhatuse liige Erki Uustalu tutvustab sellealast Euroopa Kohtu praktikat. Majanduslangus ja eelarvepuudujääk on innustanud poliitikuid uusi makse välja mõtlema.

MaksuMaksja esitab maksumaksjate liidu seisukohad automaksu küsimuses. Sõiduautode arvu vähendamiseks tuleks anda tööandjale võimalus hüvitada töötajatele maksuvabalt tööle- ja kojusõiduks ühistranspordi kasutamise kulusid. Üheaegselt erisoodustuse maksubaasi tõstmisega tuleb kindlasti tõsta ka isikliku sõiduauto kasutamise hüvitise maksuvaba piirmäära. Praeguse jäiga maksusüsteemi juures on tööandjal tihti soodsam soetada töötajale tööasjade ajamiseks ametiauto.

Samuti tuleb meeles pidada, et kõikide tööandjate ametiautode kontrollimine oleks ülemäära keerukas ja kulukas. Erki Uustalu kirjutab pikemalt ka Euroopa Kohus lahendist Burda GmbH vs Saksamaa, millega kinnitati kaudselt, et Eesti kehtiv tulumaksuseadus ei pruugi Euroopa Liidu ema- ja tütarühingute maksustamise direktiiviga vastuolus olla. Sellest lähtuvalt ongi rahandusminister jõudnud juba teha valitsusele ettepaneku lükata kevadel suure hurraaga vastu võetud tulumaksuseaduste muudatuste jõustumine ühe aasta võrra edasi, kuna sellest sammust loodetakse päästa järgmise aasta riigieelarvele üle miljardi krooni. EML on pidevalt juhtinud tähelepanu sellele, et elukohana kasutatava kinnisvara müügitulu maksuvabastuse reeglid tulumaksuseaduses on ajast maha jäänud ja vajavad ajakohastamist.

MaksuMaksja avaldab seekord lisaks EML ja Rahandusministeeriumi kirjavahetusele ka Tartu Ülikooli õigusteaduskonna magistrandi Leho Voolu artikli alalise elukoha mõiste sisustamisega seotud probleemidest - kui kaua peab elukohta kasutama, mida täpselt “elamise” all silmas on peetud ja kas ühel isikul võib olla ka mitu elukohta. Lisateave: MaksuMaksja peatoimetaja Margit Berko, tel 626 4196

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus