iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Augusti MaksuMaksjas Eesti maksudest, mis on taas mujale sõitmas

Augusti MaksuMaksjas Eesti maksudest, mis on taas mujale sõitmas

Rubriik: EML

Oleme harjunud teadmisega, et Eesti äriregistrisse kantud juriidiline isik on ka tulumaksuseaduse tähenduses Eesti resident, olenemata sellest, kus asuvad juhatuse liikmed, kus toimub majandustegevus, jne. Paljud välisriigid määravad aga juriidiliste isikute residentsust majandusliku sisu alusel ja võivad oma residendiks lugeda ka välismaise juriidilise isiku, kelle tegelik juhtimiskoht asub selles riigis. Nii võibki Eesti äriühingust lihtsasti saada näiteks Soome maksuresident. EML juhatuse esimees Jüri Allikalt toob lugejateni Soome tulumaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu seletuskirja, kust igaüks saab ise soovi korral residentsuse kohta näpuga järge ajada.

Lisaks on ka Rootsi muutnud oma maksustamise reegleid, need jõustusid juba selle aasta jaanuarist. Maksumuudatused Rootsis on kaasa toonud selle, et väga paljud välismaa ettevõtted peavad palju varem kui enne maksma Rootsi saadetud töötajate eest tulumaksu Rootsi. Samuti on hakatud rangemini jõustama kohustust välismaa ettevõtetel registreerida endale F-skatt. Kõigest sellest kirjutab lähemalt Wisecounter Rootsi kontori juhataja Ott Kerstna.

EML juhatuse liige Martin Huberg käsitleb palju kära tekitanud ettevõtjate uut kohustust — Tööinspektsioonile töökeskkonna riskianalüüsi esitamist — maksustamise seisukohast. Oluline on silmas pidada, et töökeskkonda puudutavad kulud on tööga soetud kulud ja need kannab üldjuhul tööandja. Kui tööandja nõuab maske, siis on see tema kulu; kui nõuab vaktsineerimist, siis on see tema kulu. Lisaks jagab Huberg lugejatega oma muljeid riskianalüüsi koostamise kohta, olles kasutanud Tööinspektsiooni loodud riskianalüüsi tegemise abivahendit.

Tutvu sisuga lähemalt

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus