Oleme harjunud teadmisega, et Eesti äriregistrisse kantud juriidiline isik on ka tulumaksuseaduse tähenduses Eesti resident, olenemata sellest, kus asuvad juhatuse liikmed, kus toimub majandustegevus, jne. Paljud välisriigid määravad aga juriidiliste isikute residentsust majandusliku sisu alusel ja võivad oma residendiks lugeda ka välismaise juriidilise isiku, kelle tegelik juhtimiskoht asub selles riigis. Nii võibki Eesti äriühingust lihtsasti saada näiteks Soome maksuresident. EML juhatuse esimees Jüri Allikalt toob lugejateni Soome tulumaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu seletuskirja, kust igaüks saab ise soovi korral residentsuse kohta näpuga järge ajada.
Lisaks on ka Rootsi muutnud oma maksustamise reegleid, need jõustusid juba selle aasta jaanuarist. Maksumuudatused Rootsis on kaasa toonud selle, et väga paljud välismaa ettevõtted peavad palju varem kui enne maksma Rootsi saadetud töötajate eest tulumaksu Rootsi. Samuti on hakatud rangemini jõustama kohustust välismaa ettevõtetel registreerida endale F-skatt. Kõigest sellest kirjutab lähemalt Wisecounter Rootsi kontori juhataja Ott Kerstna.
EML juhatuse liige Martin Huberg käsitleb palju kära tekitanud ettevõtjate uut kohustust — Tööinspektsioonile töökeskkonna riskianalüüsi esitamist — maksustamise seisukohast. Oluline on silmas pidada, et töökeskkonda puudutavad kulud on tööga soetud kulud ja need kannab üldjuhul tööandja. Kui tööandja nõuab maske, siis on see tema kulu; kui nõuab vaktsineerimist, siis on see tema kulu. Lisaks jagab Huberg lugejatega oma muljeid riskianalüüsi koostamise kohta, olles kasutanud Tööinspektsiooni loodud riskianalüüsi tegemise abivahendit.