iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Astmeline tulumaks? Tehtud!

Astmeline tulumaks? Tehtud!

Rubriik: Äripäev

Kristina Traks kirjutab Äripäeva arvamusküljel, et Keskerakonna ideoloogia ja unistus läbi aegade on olnud astmelise tulumaksu kehtestamine Eestis. Selle unistuse järgi peaks rohkem teeniv inimene panustama maksudena riigi ühiskassasse rohkem tulumaksu kui väiksema palgaga töötaja. Teema kerkib üles tavaliselt enne valimisi, sest teadagi - lihtne on saada endale valijaid madalama sissetulekuga inimeste hulgast, kui lubada neile, et "Meie jagame rikkamate raha vaesematele! Vali meid!".

Õnneks reaalsete tegudeni pole Keskerakond oma võimul olles veel jõudnud. Või ehk siiski?

Eelmisel nädalal rabas Tallinna linnapea Edgar Savisaar oma alamaid kolme võimsa maksutõusu-uudisega: bussipiletite hinnad +20 protsenti, parkimine +50 protsenti ja maamaks +150 protsenti. Uudisele järgnenud meelepaha- ja kriitikalaviin põrkas kõigile nii tuttava k-demagoogia vastu. Viimasest saime teada, et hoopis valitsus on see paha, kes täiesti põhjendamatult aktsiise tõstab ja et Tallinna linnavalitsus kergitab maamaksu vaid ülla eesmärgiga - nimelt koitvat tänu sellele nüüd lõpuks paljudele tallinlastele võimalus saada kanalisatsioon.

Ning et pensionäridel pole üldse vaja muretseda, kuidas nad jõuavad maamaksu maksta, sest linnavalitsus maksab nende eest. Parkimine olevat linnavalitsuse teatel Helsingis ka pärast hüperhinnatõusu nagunii kallim kui Tallinnas ning seega pole ka selles maksutõusus midagi halba või erakorralist. Täpsustuseks - viimane linnavalitsuse väide on sulavale, sest mistahes Helsingi paigas on parkimine tunduvalt odavam kui tuleval aastal Tallinnas. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3788/arv_repliik_378802.htmlTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus