iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Armukest on firma arvel soodsam pidada kui abikaasat

Armukest on firma arvel soodsam pidada kui abikaasat

Rubriik: Äripäev

Ettevõtluskonsultant Olavi Kärsna kirjutab Äripäevas, et elukaaslasele äriühingu arvel tehtud soodustusi maksustatakse ainult tulu- ja käibemaksuga, abikaasale tehtud soodustuselt peab lisaks maksma sotsiaalmaksu.

Osaühing ja aktisaselts asutatakse lõppude lõpuks ikkagi osanikele-aktsionäridele ja nende peredele äraelamise tagamiseks. Äraelamise alla võib kuuluda ka äriühingu vara juhatuse liikmete perele tasuta kasutada andmine, mis võib maksustamise seisukohalt olla kas ettevõtlusega mitteseotud kulu või erisoodustus. Ettevõtlusega mitteseotud kuludelt tuleb maksta 26,6 protsenti tulu- ja 18 protsenti käibemaksu, erisoodustuste korral aga lisaks veel 33 protsenti sotsiaalmaksu. Erisoodustuse mõiste hõlmab äriühingu vahekordi inimestega, kellega äriühingul on tööalane kokkupuude.

See kehtib aga ka äriühingu töötajate ning juhatuse ja nõukogu liikmete abikaasade, laste ja vanemate kohta. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3830/rubr_artiklid_383006.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus