iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Ärme mängi käibemaksuga

Ärme mängi käibemaksuga

Rubriik: Äripäev

Äripäeva juhtkirjas avaldatakse arvamust, et valitsuskoalitsioonist alguse saanud idee tõsta käibemaksu ühe protsendi võrra, et riigi maksutulusid suurendada, oli mõeldud n-ö kompamiseks. Et vaadata, mida avalik arvamus selle peale ütleb ja kui väga raevukat reaktsiooni ei järgne, võib idee isegi idanema panna.

Olgugi, et vähemalt valitsuskabinetis polevat seda teemat arutatud, lähtusime oma toimetuses sellest, et see mõte polnud siiski suusoojaks öeldud. Kui tõsta käibemaks 19 protsendi peale, siis meie arvates tuleks mingit muud maksu langetada, et üldine maksukoormus ei suureneks. Ja mitte öelda, et mis te tahate - tulumaksumäär ju langeb järgmisel aastal veel ühe protsendi võrra.

Me oleme toetanud põhimõtet, et kui midagi maksustada, siis pigem tarbimist kui teenimist. Ehk pigem olgu käibemaks ja aktsiisid kui tulumaks; üldisemalt võttes - pigem kaudsed kui otsesed maksud. Tarbimist on tõepoolest mõistlik piirata, kuid otseste maksudega teenimist pärssida on väär. Tegelikult halvim, mida teha saab.

Enam-vähem õiget teed mööda on praegune ja varasemad valitsused ka käinud, tõstes näiteks mitme kauba - alkohol, tubakas, mootorikütused - aktsiise ja langetades tulumaksumäära. Elektrienergiale hakkas aasta algusest samuti kehtima aktsiis (ülearuse lambi saab ju ära kustutada). Tõsi, kaudsed maksud on rohkem Euroopa Liidu pärusmaa ja sellesse liitu kuulumine on pannud meile kohustuse kaudseid makse tõsta. Euroopa Liit aga ei nõua meilt käibemaksu tõstmist.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3977/arv_juhtkiri.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus