iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Äriregister teeb lihtsalt oma tööd

Äriregister teeb lihtsalt oma tööd

Rubriik: Äripäev

Justiitsministeeriumi vabakutsete ja õigusregistrite talituse nõunik Kristi Uibo kirjutab Äripäevas äriregistrist ja selle poolt viljeletavast trahvipoliitikast.

Miks nõuavad äriregistrit pidavad kohtud ettevõtjailt registriandmete õigsuse tagamist ja majandusaasta aruannete korrektset esitamist? Ikka selleks, et tagada läbipaistev majanduskeskkond ja usaldusväärne tehingukäive. Nõue, et piiratud vastutusega ettevõtted peavad tegevuse põhinäitajad iga-aastase aruande kaudu avalikustama, kehtib kõigis tsiviliseeritud riikides ja nõude täitamata jätmise eest on ette nähtud karistused. Mais kritiseeriti meedias äriregistrit pidavaid kohtuid, et need vaid vaatavad läbi avaldusi ja teevad registrikandeid, kuid ei tule toime järelevalvega.

Tõesti, järelevalve ei ole alati eeskujulik olnud, kuid asi paraneb aasta-aastalt. Nüüd on aga laiskade ja lohakate ettevõtjate seltskond tõusnud tagajalgadele ja nuriseb selle üle, miks kohus trahvib aastaaruanded tähtajaks esitamata jätnud äriühinguid. Registrikohus, kes täidab talle seadusega pandud ülesandeid, on justkui ülekohtu tegija. Ebakorrektsed äriühingud, kes oma kohustusi eiravad, ei leia aga mingit taunimist.

Tsiviilkohtumenetluse seadustik näeb ette, et isikule võib määrata trahvi, kui ta on eelnevalt saanud hoiatuse. Äriseadustik teeb erandi - isikut võib trahvida hoiatamiseta, kui seaduses ette nähtud andmeid ei esitata seaduses sätestatud tähtaja jooksul. Säte kehtib neljandat aastat. Võime eeldada, et iga ettevõtja teab oma raamatupidamisalaseid kohustusi tähtaegu meelde tuletamatagi.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3397/arv_vastukaja_339701.html EML esindab oma liikmeid äriregistri trahviasjades tasuta, vt: http://www.maksumaksjad.ee/modules/news/article.php?storyid=369 Vt ka Lasse Lehise, Ivo Raudjärve ja Martin Hubergi sellekohast artiklit: http://www.maksumaksjad.ee/modules/news/article.php?storyid=365 Vt ka Martin Hubergi analüüsi MaksuMaksjas: http://www.maksumaksjad.ee/modules/smartsection/item.php?itemid=210

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus