iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Äripäev rikkus head ajakirjandustava

Äripäev rikkus head ajakirjandustava

Rubriik: Äripäev

Pressinõukogu esimees Eve Rohtla kirjutab Äripäevas, et Pressinõukogu arutas Eurogrand OÜ, Micro Autolammutuse OÜ, Parenduse OÜ ja Westclub OÜ kaebust Äripäevas 15. novembril 2007 ilmunud artikli "Tartu arvevabrikandid saavad riburada karistusi" peale ning otsustas, et leht rikkus head ajakirjandustava.

Äripäeva artiklis on juttu Tartus tegutsenud arvevabrikust, mis tekitas riigile rahalist kahju laekumata käibemaksu ja tulumaksu näol. Artikli juures on toodud ära arvevabriku klientide nimekiri, kus mõne firma puhul on tärniga märgitud, et pooleli on kohtuvaidlus. Kaebuse esitajad ei ole rahul, et neid on nimetatud arvevabriku klientideks.

Äripäev avaldas 19. novembri lehes paranduse, milles märkis, et arvevabrikantide klientide puhul ei ole pooleli mitte kohtuvaidlus, vaid uurimine. Toimetus teatas pressinõukogule, et toob artiklis ära arvevabriku klientide nimed, kuid ei nimeta neid firmasid maksupetturiteks ega esita nende kohta süüdistusi. Äripäeva kinnitusel põhineb artikkel kohtudokumentidel.

Pressinõukogu otsustas, et Äripäev rikkus ajakirjanduseetika koodeksi punkti 1.4, mis kohustab ajakirjandusorganisatsiooni kandma hoolt selle eest, et ei ilmuks ebatäpne info. Artiklist tulenevalt võivad lugejad teha järelduse, et tabelis arvevabrikantide klientidena märgitud firmad on maksupetturid. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3854/arv_vastukaja_385401.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus