iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Äramaksmatu maamaks

Äramaksmatu maamaks

Rubriik: Muud

Jürgen Ligi kirjutab oma blogis maamaksust. Äraostmatute kodumaamaksu jutu mõte on tagamõte nagu kõigil muudelgi nende juttudel. Teema andis Savisaare maksutõus. Inimesel pole korraga sellist sularaha kerge võtta, kinnistu seda ei tooda, vaid neelab.

Lengi vee hinna kontrolli all hoidmise hind oli veevärgi väljaehitamisest loobumine, nüüd pannakse samad veevärgitud selle eest maamaksu maksma. Loll ja ebaaus.

Seega oleks esimene vastus kodu maamaksuvabastuse jutule maamaksu taaslangetamine Tallinnas. Teine retsept on maamaksuvaba miinimumi kehtestamine elamumaale. Igaühel oleks teatud ruutmeetrid või maksustamissumma maksuvaba.

Tinglikult saaks piiritleda „mõistliku” kodukrundi, millelt ei nõuta maksu, aga seda ületava pealt makstakse midagi ikka. Tõsi, korteriomanikud sellest kõigest ei võida. Äraostmatutel aga on ikka raske elu. Kui oled üks maailma neljast, ei ole lootust, et ükski võim suga arvestaks.

Aga kui raha on, paned sildi kaela ja ronid poe seinale möödakäijatele pähe sülitama. Osadele see meeldib ja alati valitakse ära. Lihtsalt koalitsioonis on raske. Täna loen lehest, et koguvad kodu pealt maamaksu ära kaotamiseks allkirju, teisiti ei saa.

Ise justkui koalitsioonis, aga liitlasi otsivad tänavalt. Mida nad sellega öelda tahavad? Ehk seda, et neid pole mõtet valida, neid niikuinii keegi ei kuula, nemad on tänavapoliitikud ja protestirühm. Peetagu siis meeles.

Aga äkki on kampaania mõte tulemuse mittesaamise protsess? Niipea kui asi sisulisele vaidlusele panna, kukub loosung kokku. Kõige kallimate kruntide ja kõige luksuslikuma kinnisvara omanikud saaksid asjast kõige suurema kasu. See on karjuvalt ebamõistlik.

Sest kui selline maa on kellegi käes, ei ole teistel sellele võimalust, käes hoidmine kruvib defitsiiti, defitsiit hindu, hinna pealt arvutatakse maks, maksust vabastatakse, maksuvabastus suurendab soovi maad kinni hoida … Maa kogus on lõplik. Selle pärast kogutaksegi maamaksu. Loe täpsemalt: http://www.reform.ee/kandidaat/jyrgenligi/blogi&nID=1291

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus