iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Aprilli MaksuMaksjas uue valitsuskoalitsiooni maksuseaduste „kevadkülv“

Aprilli MaksuMaksjas uue valitsuskoalitsiooni maksuseaduste „kevadkülv“

Rubriik: EML

Uus koalitsioon on alustanud hoogsalt tutvustama oma „ettevõtjasõbralikkust“. Selles ajakirjanumbris tutvustame vanu tuttavaid ja uusi seaduseelnõusid, mis parimal juhul panevad ettevõtjaid õlgu kehitama, halvemal juhul aga kohvreid pakkima.

Juttu tuleb nii kavandatavatest maksukorralduse seaduse muudatustest, mille kohaselt hakatakse alates 1. juulist 2014 avalikustama maksumaksjate tasutud maksusummasid, kurikuulsast „automaksu“ eelnõust (mida Rahandusministeerium ja tema propaganda õnge läinud ajakirjanikud tavatsevad hellitavalt kutsuda „maksusoodustuse kaotamise eelnõuks“) ning käibedeklaratsiooni lisa eelnõust. Eelnõude sisu on algsetega võrreldes muutunud üsna vähe ning ettevõtjate arvamustega ei ole arvestatud.

Kuidas täpsemalt Rahandusministeerium tõrjub huvigruppide kriitikat, saabki lugeda seekordses ajakirjanumbris avaldatud materjalidest. Riigikogu liige Tõnis Palts kirjutab, kuidas olukorras, kus kõik autoriteetsed hindajad ennustavad Eesti majanduskasvu järsku vähenemist, on valitsus oma maksupoliitiliste otsustega asunud jahtumist veelgi kiirendama. Arutelu lubatud ilusate asjade jaoks raha „leidmisest“ on läinud täiesti rappa ning tähelepanuta on jäetud, millist mõju avaldavad kavandatavad maksupoliitilised ja muud sammud meie majandusele, meie tuleviku eelarvete tuludele. Advokaadibüroo Lentsius & CASUS jurist Sandra Sepp annab ülevaate kohtuasjast, mis puudutab käibemaksu tasumist pankrotihalduri tasult.

Hiljuti on Riigikohus asunud seisukohale, et pankrotihalduri tasu piirmäära arvutamisel tuleb lähtuda tasust, millele on käibemaks juba lisatud. Ajakirjas on toodud ka kokkuvõte järjekordsest maksundusalaste uurimistööde konkursi auhinnalisele kohale tulnud tööst, mille autoriks on Ingvar Viin, kes uuris Eesti noorte maksumentaliteeti. Tööst nähtus, et kui e-maksuamet kõrvale jätta, puudub Eesti noortel igasugune suhtlus maksuametnike või maksuspetsialistidega. Samuti puudub neil igasugune huvi maksuteemade vastu, mis viitab sellele, et noored riigitasandi maksudebattidele kaasa ei mõtle.

Toimetuse valikul avaldatud värskete artiklitega saab tutvuda EML kodulehel. Ülejäänud artiklid avaldatakse sealsamas aasta pärast ajakirja ilmumist paberkandjal.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus