iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Aprilli MaksuMaksjas kurikuulus koalitsioonileping

Aprilli MaksuMaksjas kurikuulus koalitsioonileping

Rubriik: EML

Seekordne ajakirjanumber käsitleb koalitsioonilepingut ja peamiselt selle hiljuti selgunud osa — kütuseaktsiisi tõstmise plaani. Lugejateni on toodud ülevaade meedias ilmunud aktsiisitõusu kajastustest, samuti arvamuslood parlamendi töö kohta üldisemalt.

Kuna ka autode maksustamisega seotud küsimused on viimasel ajal teravalt päevakorral olnud, otsustas EML uurida, kas ja kui suurt eeskuju näitavad maksumaksjale riigiasutused oma ametiautode kasutamise korraldusega. Saadud vastustest saab igaüks ise järeldusi teha. Advokaadibüroo Lentsius & CASUS vandeadvokaat Madis Uusorg käsitleb kohtulugu, milles analüüsiti, kas enam kui 40 kuud kestnud maksukontroll on õigusvastane ning kas kontrolli kestvus võib olla aluseks maksuotsuse tühistamiseks.

Riigikohtu otsusest nähtub, et ebamõistlikult pika maksumenetluse puhul tuleb asuda oma õiguseid kaitsma juba menetluse ajal. Sisekaitseakadeemia Finantskolledži maksunduse ja tolli õppetooli juhataja ning Grant Thornton Rimess OÜ maksunõustaja Tõnis Elling tutvustab Riigikohtu täiendatud seisukohti ettevõtte või selle osa ülemineku osas, mis aitavad edaspidi maksumaksjatel ja ka maksuhalduril tehingute hindamisel lähtuda. Toimetuse valikul avaldatud värskete artiklitega saab tutvuda EML kodulehel. Ülejäänud artiklid avaldatakse sealsamas aasta pärast ajakirja ilmumisest paberkandjal. Lisateave: MaksuMaksja peatoimetaja Margit Berko telefon 626 4196, 53035 007 margit@maksumaksjad.eeTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus