iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Ansip: tulumaksu alandamise peatamine on liiga lihtne lahendus

Ansip: tulumaksu alandamise peatamine on liiga lihtne lahendus

Rubriik: Postimees

Tuuli Koch intervjueerib Postimehes peaminister Andrus Ansipit. Mitte just rõõmustavat majandusprognoosi kuulnud peaminister Andrus Ansip peab tulumaksu alandamise peatamist võimalikuks vaid juhul, kui eelarve peaks selle tõttu defitsiiti minema.

Kui suureks üllatuseks eilne prognoositeade oli? Midagi üllatavat ei ole ja ennustused ei pruugi alati täituda. Tavaliselt on rahandusministeeriumi prognoosid olnud liiga konservatiivsed, enamasti on laekumised ületanud suurelt prognoositu. Rahandusminister Ivari Padar ütleb, et me ei saa ainult kärpida, tuleb ka tulusid otsida, sest kärped hakkaksid riiki hävitama.

See on ju otsene vihje ikka maksupoliitika muutmisele?
Maksumuudatustest oleme rääkinud, näiteks käibemaksumäära erisuste kaotamisest. Meie maksupoliitika on pikka aega pidanud silmas, et ettevõtlikkust ja töökust ei tohi maksudega karistada ehk tulumaksu tuleb alandada. Meie töövõtjate maksukoormus on väga kõrge. Maksustada tuleb tarbimist, saastamist.

Partnerid ootavad selgelt tulumaksu alandamise peatamist... Üksikisiku tulumaksu paketi muutmine on natuke liiga lihtne lahendus. Me ei saa ka rasketel aegadel loobuda majanduse elavdamisest, tulumaksu alandamine seda on. Aga minu jaoks on välistatud maksumäära alandamine eelarve defitsiiti minemise hinnaga. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/?id=28958Loe ka rahandusminister Padari arvamust riigieelarve ja maksupoliitika teemal tänasest päevalehest: Senised otsused maksupoliitikas tuleb üle vaadata.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus