iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Ansip lükkas Padari tulejoonele

Ansip lükkas Padari tulejoonele

Rubriik: Äripäev

Lemmi Kann ja Koit Brinkmann kirjutavad Äripäevas, et kuigi vilets käibemaksu laekumine võib aasta lõpuks viia riigieelarve miinusesse, ei tee valitsus veel katsetki riigi kulutusi kärpida. Peaminister Andrus Ansipi jaoks ei ole veebruari kehv käibemaksu laekumine praegu üldse kommenteerimist väärt teema.

Veebruaris laekus käibemaksu võrreldes eelmise aasta sama ajaga 16,4 protsenti ehk 1,4 miljardit krooni vähem. Kui arvestada, et sel aastal oodati käibemaksu laekumise suurenemist 26 miljardile kroonile ehk 13 protsendi võrra aasta peale, on käärid planeeritu ning tegelikkuse vahel veelgi suuremad. Kui suured need täpselt on, keeldus rahandusministeerium avalikustamast.

Äripäeva hinnangul võis laekumata jäänud summa olla suurusjärgus 800 miljonit krooni. Kui edaspidi nöögib käibemaks riiki samamoodi, sööb ainuüksi selle maksu alalaekumine ära 2,7 miljardi kroonise puhvri, mis on riigieelarvesse ette nähtud. Ja mitte ainult - sarnase käibemaksu alalaekumise juures võib eelarve Äripäeva arvutuste järgi vajuda umbes 1,2 miljardi kroonisesse miinusesse. Peaminister Andrus Ansip distantseeris ennast eelarve teemast ning teatas kommentaaripalvele vastuseks oma pressibüroo kaudu, et praeguste maksulaekumiste põhjal on eelarve defitsiidi kohta ennatlik mingeid järeldusi teha.

Peale selle lükkas peaminister kogu vastutuse sotsiaaldemokraadist rahandusministri Ivari Padari õlgadele, kes peab pärast aprillis avalikustatava majandusprognoosi tulemusi otsustama, kas on vaja teha eelarvekärpeid. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3886/uud_uudidx_388612.html Loe samal teemal ka Äripäeva juhtkirja: http://www.aripaev.ee/3886/arv_juhtkiri.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus