iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Ansip ja Padar, tõestage, et olete automaksu vastu

Ansip ja Padar, tõestage, et olete automaksu vastu

Rubriik: Äripäev

Aivar Hundimägi kirjutab Äripäeva arvamusküljel, et Reformierakonna peasekretär Kristen Michal teatas reedel, et autoomanikud võivad olla kindlad - automaksu Eestis ei kehtestata, sest Reformierakond on selle maksu vastu.

Sellele vaatamata närivad mind endiselt mõningad kahtlused. Kui maksu ei tule, miks teevad rahandusministeeriumi ametnikud tühja tööd - tegelevad selle ideega. Ja miks on selle maksu kehtestamine kirjas ministeeriumi strateegilises arengukavas? Ministeeriumi maksupoliitikaosakonna peaspetsialist Meelis Laube vastas aripaev.ee küsimusele, millal oleks reaalne vajadus kehtestada autoomanikele saastemaks, nii: "Kui ühiskonnale põhjustatav kulu ületab kütuseaktsiisist laekuva summa." Maksu kehtestamise aluseks võiks Laube sõnul võtta võimsuse, mootorimahu, kaalu, sõiduki maksumuse, CO2 eritamise või kütuse tarbimise.

Ja maksustada kõiki sõidukeid, kuid kindlasti maksumäära diferentseerida - anda sellega inimestele selge signaal, et eelistatud on keskkonnasõbralikumad ja vähem ruumi võtvad autod. Mina loen ametniku jutust välja, et rahandusministeerium tegeleb saastemaksu teemaga, ja ma ei usu, et ametnik on seda tööd teinud oma vabast ajast või lihtsalt huvist teema vastu. Seetõttu tundub mulle Reformierakonna kinnitus, et automaksu ei tule, avalikkuse lollitamisena. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3830/arv_kolumn_383001.htmlTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus