iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Ansip: ega õllehinnaga saa mängida!

Ansip: ega õllehinnaga saa mängida!

Rubriik: Delfi

Delfi kirjutab, et peaminister Andrus Ansip tunnistas riigikogu infotunnis õlle madalamat aktsiisitõusu põhjendades, et sellega ei maksa mängida. Teadupärast see valitsus kaua ei püsi, kes õlle hinda tõstab.

Keskfraktsiooni liige Jaan Kundla küsis infotunnis Ansipilt, millega ta põhjendab asjaolu, et võrreldes viinaaktsiisi tõusuga kerkib õlleaktsiis vaid 50 senti. “Millega on nii väike hinnatõus põhjendatud, kas valitsus kardab kukkumist? Öeldakse, et see valitsus kukub, kes õllehinda tõstab,” päris Kundla.

See hirm on olemas küll, ega õllehinnaga ei maksa mängida, vastas Ansip. “Jah, nii see on, et õllepudeli hind koos käibemaksuga aktsiisi tõttu tõuseb, pooleliitrilise pudeli hind 55 senti.” See ei ole tegelikult sugugi väike aktsiisitõus, toonitas peaminister. “Kui me võrdleme Soome õlleaktsiisiga, siis meie õlleaktsiis jääb endiselt märgatavalt kordades madalamaks, kui ta on Soomes. Kuid mõne aasta jooksul on see aktsiis selgelt kõrgem, kui on õlleaktsiis Lätis.

Nii et päris piiritult aktsiise tõsta ilmselt ei ole mõistlik. See viib meid sellisele piiriülesele kohvrikaubandusele ja vaevalt on see meie eesmärk.” Loe täpsemalt: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/article.php?id=16062811Loe ka: „Ansip: kallim viin soodustab majandust

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus