iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Anna oma allkiri selle eest, et kodu omamist ei koormataks maamaksuga

Anna oma allkiri selle eest, et kodu omamist ei koormataks maamaksuga

Rubriik: EML

Eesti Omanike Keskliit algatas kampaania allkirjade kogumiseks selle eest, et kodu omamist ei koormataks maamaksuga.

Kodu omamine on muutumas oluliselt kallimaks. Tänavu tõusis maamaks Tallinnas 2,5 korda. Selle tulemusena on tallinlaste seas nüüd korteriomanikke, kes maksavad maamaksu 3 600 kr (pisemas kesklinna majas) aastas ja rohkemgi. Veelgi raskemalt tabas maksutõus majaomanikke - Pirital tuleb maksta 1500 m2 krundi eest maamaksu 5 850 kr aastas ja Nõmmel 2000 m2 krundi eest 9 900 kr.

Lähiajal tõuseb maamaks üle Eesti kuni 7 korda. Maad maksustatakse hetkel 2001. aasta hindade järgi. Keskkonnaministeeriumil seisab ees maade ümberhindamine, et viia maamaks Eestis vastavusse praeguste hindadega.

Ohus on kümned tuhanded kodud üle Eesti. See tähendab, et esivanema Vabadussõjas väljateenitud maale ehitatud kodu omamine hakkab mõnelegi inimesele üle jõu käima. Harjumaal Harku vallas (maksumäär 2,5%) 2600 m2 krundi eest tuleks maksta 30 745 kr aastas Ka linnades läheb kodu omamine tunduvalt kallimaks – Tartus 1200 m2 krundi maamaks 1% ca 16 320 kr, Pärnus 1200 m2 (maksumäär 0,8%) krundil aga tõenäoliselt 8 256 kr, Tallinnas Nõmmel 1200 m2 koduaia omamine 32 400 kr. Ohus on ka korteriomanikud, kelle maamaks muutub arvestatavaks kuluks.

Kodu maamaksust vabaks! Kodu on eestlastele olnud läbi pika ajaloo kohaks, kus me tunneme end turvaliselt. Me oleme sajandite vältel korduvalt võidelnud, et kodu püsiks, ja me teame, et kui me ei võitle, siis me võime oma kodudest ilma jääda. Nii juhtus aastal 1940.

Seda ei tohi juhtuda aastal 2008. Seisa otsustavalt vastu kodude maamaksutamisele. Võitleme lõpuni selle eest, et meie kodusid ei ohustataks maksurünnakuga. Anna oma allkiri selle eest, et kodu omamist ei koormataks maamaksuga.

Tutvu allkirjakampaaniaga: http://www.omanikud.ee/Koduomanikud kutsuvad üles maamaksuteadet vaidlustama: http://www.maksumaksjad.ee/modules/news/article.php?storyid=1501

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus