iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Andke raha tagasi

Andke raha tagasi

Rubriik: Delfi

Jüri Pino Delfis avaldatud artiklis arutletakse riigieelarvesse ülelaekunud tulude kasutamise võimaluste üle.

Juhhaidii. Tuleb välja, et kodanikel ja mittekodanikel, kes mõne aasta eest ilkusid teemal “väikeettevõte Eesti Vabariik” ja “AS Eesti Vabariik” (võib-olla mingitel mulle teadmata viisidel veel) oli isegi õigus taga. Ongi nagu ettevõte, tundub, sest kasumis… nagu viimati teada anti. Et 7,2 miljardit ülelaekumist riigieelarvesse.

Teenib — järelikult ongi nagu firma või mis. Nojah, aga õigupoolest võiks ta selle just nagu maast leitud raha inimestele ka lihtsalt tagasi anda. Oletades, et meil siin mingi 1,4 miljonit isikut ringi jookseb-liipab-roomab, tuleks kärsa peale mingi 5000 krooni. Selle eest just kodumaad ei reeda, aga abiks oleks, eriti arvestades, et praegu on jaanuar, 10.

kuupäeval löövad pangad oma küüned arvetesse, et jõuluostudeks tõmmatud krediitkaartidele midagi jälle tekiks. Üks juhtum on küll olemas, kui ootamatu lisapapp maksjatele tagasi jagatud. Tõsi, see ei olnud demokraatias — kui Traianus Daakia ära võttis, see oli 106 AD, osutunud röövsaagist raha olevat nii palju, et võis terveks aastaks maksud ära jätta ja isegi igale maksumaksjale kingituse teha. Ning — maksu- ja tolliamet teeb iga aasta tagastusi ega nurise, et raske, keeruline, tehniliselt võimatu.

Naljakas, et selline põhimõtteliselt nagu ebameeldiv asutus on oma käitumiselt viisakamaid vabariigis, muuseas. Arvenumbrid on ju teada, kogemus on olemas, saaks teha küll. Loe täpsemalt: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/arvamus/article.php?id=14807053

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus