iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Analüütikud kiidavad valitsust äkiliste aktsiisitõusude eest

Analüütikud kiidavad valitsust äkiliste aktsiisitõusude eest

Rubriik: Postimees

Hindrek Riikoja kirjutab Postimehes, et analüütikute hinnangul kergitavad eile valitsuses heaks kiidetud aktsiisitõusud tuleval aastal küll inflatsiooni, kuid majanduspoliitiliselt on tegu õige otsusega, mis võib meid eurotsooni viia.

Kõige tõsisemalt käib tarbija tasku pihta tulevaks aastaks planeeritud kütuse ja tubakatoodete aktsiisi tõus, mis peaks rahandusministeeriumi hinnangul riigieelarvesse täiendavalt tooma vastavalt 880,1 ja 790,6 miljonit krooni. Inflatsioon peaks tuleval aastal kerkima kuue ja poole protsendini. Hansapanga analüütiku Maris Lauri hinnangul on valitsuse sammud majandust kui tervikut vaadeldes õiged ja positiivsed. Paljuräägitud elektriaktsiisi kehtestamine inimestele ja ettevõtetele lisaväljaminekuid aga peaaegu tekitagi, sest viiesendine aktsiis kilovatt-tunni eest asendab senise CO2 saastetasu.

Majandusministeeriumi hinnangul sisalduks 2008. aastal ühes kilovatt-tunnis elektrienergias 3,5 senti süsihappegaasi maksu, mistõttu väikese hinnatõusu aktsiis ikkagi toob. Samal ajal otsustas valitsus jätkata ühe protsendi jagu aastas tulumaksu vähendamist, mis aastaks 2011 peaks olema 18 protsenti. Samuti suurendatakse järk-järgult maksuvaba tulu määra ning hakatakse tulumaksusoodustust tegema juba alates esimesest lapsest.

Selle tulemusel peaks järgmisel aastal inimestele kätte jääma 356,9 miljonit krooni ja 2011. aastal juba pisut enam kui neli miljardit krooni enam. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/250507/esileht/majandus/262632.php Loe samal teemal ka Postimehe juhtkirja: http://www.postimees.ee/250507/esileht/arvamus/262651.php

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus