Tulemas koolitus: 05.10.2023 - Tallinn – Sügiskonverents 2023 Registreeri / loe lähemalt

Ametisõitude hüvitamine muutus lihtsamaks

Ametisõitude hüvitamine muutus lihtsamaks

Rubriik: Äripäev

17.07.06 Äripäevas kirjutab Airi Ilisson uuest isikliku sõiduauto ametisõitudeks kasutamise korrast, mis rakendus 1. juulil, kuid mille rakendamise määruse muudatusi ei ole valitsus veel suutnud anda.

Möödunud neljapäeval kinnitas valitsus muudatuse, mille tulemusel ei pea töötaja ametisõitude kulude hüvitamiseks enam ametiautot omama, vaid piisab kasutajastaatusest. Rahandusministeeriumi maksupoliitika osakonna otseste maksude talituse peaspetsialist Elo Haugas märkis, et nüüd saab isikliku sõiduauto töösõitudeks kasutamist maksuvabalt hüvitada varasemast märksa enamatel juhtudel. "Kui varem nõudis määrus, et sõiduauto, mille kasutamise eest hüvitist maksti, oleks töötaja enda omand või kasutusel liisingulepingu alusel, siis muudatusejärgselt võib hüvitist maksta ka näiteks töötaja abikaasa või vanemate omanduses oleva auto kasutamisel töösõitude tegemiseks," rääkis Haugas.

Samuti kinnitatud töö- ja teenistuslähetuste määruse muudatus tähendab, et kui varem sai selliseid kulusid maksuvabalt hüvitada üksnes üldise isikliku sõiduauto hüvitise piirmäära raames (1000 või 2000 krooni, olenevalt arvestuse olemasolust), siis nüüd saab lähetusega seotud täiendavaid kulusid (näiteks kütus, parkimine) töötajale hüvitada seda piirmäära arvestamata. Täpsemalt loe: http://www.aripaev.ee/3284/uud_uudidx_328406.html