iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Aktsiisitõus lükkub edasi

Aktsiisitõus lükkub edasi

Rubriik: Delfi

Valitsus kiitis neljapäevasel kabinetinõupidamisel heaks rahandusministeeriumi ettepaneku lükata 1. juuliks 2006 planeeritud alkoholi ja sigarettide ning 1. jaanuariks 2007 planeeritud erimärgistatud kütuse aktsiisi tõus 1. jaanuarile 2008.

Aktsiisitõusude edasilükkamine vähendab riigi poolt tekitatavat inflatsioonisurvet ning aitab rahandusministeeriumi prognoosi kohaselt täita 2007.

aasta alguses eurole ülemineku hinnastabiilsuse kriteeriumi. Riigieelarve tulusid vähendaksid need muudatused 2006. aastal 75 miljoni krooni ja 2007. aastal 535 miljoni krooni võrra.

Samas on vastavalt rahandusministeeriumi tänavusele kevadisele prognoosile oodata sel aastal ligikaudu 2,8 miljardi krooni suurust riigieelarve ülelaekumist, aktsiisitõusudeta kujuneb seega ülelaekumiseks enam kui 2,7 miljardit krooni.Täpsemalt saab lugeda http://www.delfi.ee/news/majandus/majandus/article.php?id=12577119.Valitsuse argument ei ole ainus, miks aktsiiside tõusu edasi lükata, EMLi seisukoht on, et tubakaaktsiisi tõus on vastuolus põhiseadusega, täpsemalt saab lugeda http://www.maksumaksjad.ee/modules/news/article.php?storyid=130.EML on esitanud avalduse õiguskantslerile seoses tubakaaktsiisi tõstmisega, nimetatud avaldusega saab tutvuda http://www.maksumaksjad.ee/modules/AMS/article.php?storyid=8.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus