iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Aktsiisitõus aasta alguses kergitas kütusehindu

Aktsiisitõus aasta alguses kergitas kütusehindu

Rubriik: Äripäev

Hille Tressum kirjutab Äripäevas, et kütuse kallinemist ennustati juba uue aasta alguseks ning esimesena tõstiski Alexela eile hommikul mootorikütuste jaehindu.

Statoili teatel on kütuse hinna tõusu oodata siis, kui kõrgema aktsiisiga kütus jõuab Statoili teenindusjaamadesse. Millal täpselt hinnamuudatused tehakse ja milliseks kütuse hind kujuneb, ei ole veel täpselt teada. Statoil Eesti kontseptsioonijuhi Kai Realo sõnul ei olnud ka märgata, et seoses aktsiisitõusuga oleksid inimesed rohkem kütust varuma hakanud. Kütusel ei ole Eesti tarbija igakuistes kulutustes enam nii suurt osa kui varem, mistõttu ei ole Eesti tarbijad hinnamuutuste suhtes enam nii tundlikud.

GoGropile kuuluv AS Go Oil 1. jaanuaril kütuse hindu samuti ei tõstnud. Go Oili tegevdirektori Tigris Nõgolsi sõnul tõstis firma hindu möödunud aasta viimasel reedel. Bensiin 95 kallines 10 sendi võrra ja diislikütus 30 sendi võrra.

Go Oili tanklates maksab bensiini praegu 14,95 krooni. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3819/uud_uudidx_381908.htmlLoe ka Postimees Online`ist: „Alexela tõstis kütusehindu“: http://www.postimees.ee/030108/esileht/olulised_teemad/tarbija24/kasu/303994.php Loe ka SL Õhtulehest: Lauri Birkan, „Alexela juba kergitas kütuse hindu“Loe ka Maalehest: Silja Lättemäe. „Ivari Padar: Ees on raskemad ajad“: http://www.maaleht.ee/?page=&grupp=artikkel&artikkel=11197 Vt aktsiisitõusu kohta: „2008. a jõustuvad alkoholi-, tubaka- ja kütuseaktsiisi seaduse muudatusedTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus