Tulemas koolitus: 05.10.2023 - Tallinn – Sügiskonverents 2023 Registreeri / loe lähemalt

Aktsiisipoliitika ümarlaud – lisatud ettekannete slaidid

Aktsiisipoliitika ümarlaud – lisatud ettekannete slaidid

Rubriik: EML

Teisipäeval, 21. mail toimus EML ja MTA koostöös aktsiisipoliitika ümarlaud, kus esitleti salaturu teemalisi uuringuid ning arutati võitlust salakaubavedajatega.

KPMG Baltics OÜ maksu- ja õigusnõustamise teenuste juht Joel Zernask esitles KPMG uuringut tubakatoodete salakaubanduse kohta Euroopa Liidus ja Eestis. Ettekannet vt siit. Iivi Riivits-Arkonsuo Turu-uuringute AS-st tutvustas 2013. a läbi viidud uuringut Eesti elanikkonna suhtumisest ja hoiakutest salakaubanduse ja salakauba suhtes.

Ettekannet vt siit. Maksu- ja Tolliameti peadirektor Marek Helm tutvustas Maksu- ja Tolliameti saavutusi ja ja tulevikuplaane salakaubanduse vastases võitluses. Ettekannet vt siit. Vt ka ümarlaua meediakajastust: Kuni 25% Eestis tarbitavatest sigarettidest on ebaseaduslikud (ERR.ee) MTA soovib salakauba paremaks avastamiseks soetada veel viis röntgeniaparaati (Postimees.ee) Uuring: ELi tubakadirektiiv võib Eestis juurde tuua 69 000 mustalt turult ostjat (Postimees.ee) Salasigarettide hind jääb legaalsetele alla keskmiselt 60 protsenti (Postimees.ee) Sarnane ümarlaud toimus ka eelmisel aastal. Eelmise aasta ümarlaua arutelu tutvustavat artiklit vt siit.