iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Aktsiisikasv ja maksukärped tulevad koos

Aktsiisikasv ja maksukärped tulevad koos

Rubriik: Postimees

Kai Kalamees kirjutab Postimehes, et võimuliit lükkas eile riigikogus teisele lugemisele kaks vastandliku mõjuga eelnõu – aktsiisimuudatused kergitavad 2008. aastal viina, sigarettide ja kütuse hinda, uued tulumaksumäärad langetavad aga maksukoormust.

Mitu tundi parlamendi ees valitsuse maksupoliitikat kaitsnud rahandusministri Ivari Padari kinnitusel kokkuvõttes inimesed ilmselgelt võidavad, mitte ei kaota. «Kui vaadata neid aktsiiside tõususid ja maksude alandamisi, siis nelja aasta perspektiivis on maksumaksjale sellest tulu 5,5 miljardit krooni,» lausus Padar. Keskfraktsiooni aseesimees Ain Seppik osutas tõigale, et ka varasemad koalitsioonid on kiitnud esmalt heaks reformierakondliku maksureformi, mille järel on Reformierakond jätnud Suure Peetrina partnerid tühjade pihkudega ehk söönud ära ka Väikese Peetri võileiva.

«Minu koalitsioonipartnerid, kellega mul on kahekuuline koostöö, ei ole julgenud minu võileiva kallale veel tulla,» vastas Padar. Rahandusministri sõnul on see maksupakett raskelt sündinud kompromiss, mis kajastab nii Reformierakonna, Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) kui ka sotsiaaldemokraatide valimislubadusi. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/070607/esileht/siseuudised/264964.php Loe ka alkoholi-, tubaka- ja kütuseaktsiisi seaduse muutmise seaduse eelnõust siit. Loe ka tulumaksuseaduse muutmise seaduse eelnõust siit.Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus